on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

šestitýdenní snaha o rozkojení a stále stejný efekt

Milá paní Jiřinko, Vaši poradnu jsem bedlivě několikrát pročítala, ale stejně se mi náš problém zdá specifický. Porod 23. 12. 13 ve FN Poruba, překotný, bez atb. nebo čehokoli jiného, přiložení ihned, malá se přisála. I když už končíme šestinedělí (pevně jsem doufala, že se to usadí, ale je to asi stejné ne-li horší), stále kojím i hodinu, někdy třeba s pauzami na wc dvě... Když pak následuje vřískot a úporný pláč miminka, dáváme pokorně hipp (60ml, zkusili jsme i 100ml - vypila cca 90ml a pak i ublinkávala). Laktační poradkyni jsem měla doma na návštěvě a jsem s ní v kontaktu - používáme na její radu 50ml nádobku a novorozeneckou cévku. Takto podávám příkrm po prsu, když už je vidět, že malá vříská z posledního (bobeček). Tak moc jsem byla rozhodnutá kojit, že jsem si to mnohokrát obrečela a teď už mě i trápí ten fakt, že s malou trávím jen hodiny "kojením" a moc si ji neužíváme (jsem ve stresu, jestli před procházkou vypila z prsu dost a nevzbudí se, nezačne vřískat atd.... - cumel nechce, zkoušeli jsme jí ho dát, když už jsme s přítelem padali na tvář z vyčerpání). Půjčila jsem si el. odsávačku, ale zvládnu tak pár kapek, navíc stříká jen z menšího (dost malého, prakticky nezvětšeného) prsu a to asi jen půl minuty, z většího prsu vytékají kapky, ale je to tak na lžíci, když se zadaří. Mmj. rozdíl mezi oběma prsy je dost zřetelný, což mi taky příliš "kojícího sebevědomí" nepřidává. Samozřejmě piju i laktační čaje (několik druhů), ricinnus, náramek osmi perel (čínské bylinky), karo, polotmavý birell a já nevím, co všechno :). Levý prs je možná o něco nalitější, ale nic zásadního. Část problému pak spočívá navíc v tom, že malá usíná u prsu a není sranda ji vzbudit, ale pokud ji "odpojím" a chci uložit, tak je okamžitě vzhůru a křičí. Máte, prosím, nějakou radu, která by nás z tohoto kruhu věčného "hladového kojení" a trápení se pomohla dostat? Moc děkuji za Vaši poradnu. Petra

Autor
Petra Stypková
Jak zrušit dokrm UM
02. 02. 2014 09:50:48
ID otázky: 32310

Odpověd:

Dobrý večer přeji, no, jsem z Vašeho dotazu poněkud zmatená. Nejsou v něm pro mne podstatné informace o tom, jak přesně dcerka prospívá, jak často vlastně kojíte, v jakých polohách, kolik dáváte a jak často dokrmu....Pokud jsem dobře pochopila, tak dokrm dáváte přímo u prsu pomocí cévky? Tak to je správný způsob podávání dokrmu. Jinak dle toho, co píšete, tak je dcerka velice kontaktní a jistě by pomohlo, abyste ji měla neustále u sebe v šátku. Je to pro lidské mládě přirozené a některé děti nejsou schopné akceptovat, aby nebyly u matky. Takže cesta nejmenšího odporu pro Vás i dcerku bude ten šátek a v noci spaní s dítětem. To, že máte prsa každá jiná není vůbec žádný problém - tím se skutečně netrapte. U Vás je hodně problém i psychika, nevěříte si....to dokáže neuvěřitelným způsobem blokovat spouštění mléka a významně tak omezit množství mléka, které se dostane k dítěti. A to je škoda. To stejné platí pro odsávání - některým ženám vůbec odsávání nejde a neznamená to nic....rozhodně to není žádný ukazatel množství mléka. Hodně využívejte kontaktu kůže na kůži s Vaši dcerkou, to by mělo pomoci k Vašemu vzájemnému uklidnění a uvolnění. Co se týče kojení - nesmíte chtít tak moc, to je taky na škodu. Čím více se kojení měří, váží a prostě zvenčí řídí, tím je to horší.

Jinak to, že dcerka usíná u prsu není žádný problém, to je naopak super, ostatně kojení je skvělým nástrojem k uspávání. Uvažte si dcerku do šátku, nakojte, usne u Vás a bude pěkně spát. A Vy můžete mít volné ruce a něco udělat nebo jít spát třeba taky.

Tak, více asi nyní neporadím, zkuste mi ještě dopsat chybějící informace. :-) Můžete přímo navázat na Váš dotaz, když si vyhledáte tento Váš dotaz zadáním emailu v online poradně.

Jiřina Mrázková Jiřina Mrázková
02. 02. 2014 22:31:29

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit