on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Nehojící se ragády při kojení

Dobrý den, Mam doma 3 tydenní holcicku a prakticky od zacatku mam ragady na bradavkach, kterych se nemuzu zbavit - kojeni me stale boli, zejmena u praveho prsa, kde je prasklinka docela velka (trojuhelnicek 0,4 cm v prumeru), nekdy mivam po kojeni pocit paleni (u obou prs), okoli je nacervenale. Vim, ze jde hlavne o techniku sani, ze dite musi poradne otevrit pusinku a dostat do ni co nejvice dvorce. Toto se mi moc nedari, mala ma malou pusinku, kterou nechce poradne otevrit a uz nevim jak na ni (drazdeni na bradicce moc nepomaha). Kojime hlavne v poloze tanecnika, hlavicku ma v zaklonu, tlacim ji hrudnickem k prsu..(pri jinych polohach se mi spatne prisava a cuca jen bradavku). Kdyz se napije, bradavka u obou prs je lehce zplostela, jakoby do placate spicky, coz znaci ze neco delame spatne.. Problem je hlavne u praveho prsa s velkou prasklinkou, kde se velmi spatne prisava, bradavka neni tak vystoupla jako u leveho, ale neni vpacena ani rovna, je vystoupla jen malinko. Vyzkousela jsem snad uz vsechny masticky (bepanthen, purelan, fungicidin, hemagel i kojit jen z jednoho prsa). Mleka mam zatim dostatek a kojeni nechci rozhodne vzdat, ale mam pocit, ze jsem v zacarovanem kruhu - s kazdym kojenim se mi ragady znovu rozjedou. Dekuji moc za radu.

Autor
Daniela
ID otázky: 32287

Odpověd:

Hezký večer, dle popisu jde skutečně o příčinu, která tkví v ne zrovna optimální technice sání dítěte. Co je příčinou se ale nedá takto na dálku identifikovat. Měla by Vás vidět některá z kolegyň. Dle popisu se skutečně snažíte, aby dítě bylo u prsu co nejlépe. Kontroloval někdo holčičce podjazykovou uzdičku? Pokud je totiž příliš krátká, tak pak ani nemůže prs správně uchopit, ale může jazýčkem (který nemůže pořádně vystrčit) řezat bradavku. Přejeďte čistým prstem děťátku pod jazykem - neměla byste narazit na žádnou překážku.Podívejte se na www.mamila.sk , kde je technika kojení dobře vyobrazena na fotografiích i videích. S laktační poradkyní byste měli nacvičit i jiné polohy. Tanečník je sice výborná poloha (za podmínky, že je dítě správně asymetricky přisáté), ale není samospásná. Zkušená poradkyně by měla být schopna identifikovat pravou příčinu Vašich potíží.

Dle popisu již také mohou být prsa napadena kvasinkovou infekcí. Zde najdete protokol - postup, jak se kvasinkové infekce co nejdříve zbavit - http://www.mamila.sk/pre-poradkyne/materialy-pre-poradkyne/kandidoza/ Ale opravdu primární příčina je v nevhodné technice sání dítěte. Je škoda, abyste tak trpěla...kojení má být radost pro obě strany!

Jiřina Mrázková Jiřina Mrázková
13. 01. 2014 00:26:08

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit