on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

10. měsíční holčička napřibíhá, špatně jí příkrmy

Dotaz: Dobrý den, moc děkuji za poradnu - je skvělá. Pročítala jsem dotazy, našla spoutu ohledně špatného přijímání příkrmů mimčem, ale ne přesně to co bych potřebovala slyšet já, abych si zodpověděla své otázky. Moc prosím o radu.
Příkrmy jsme zaváděla týden před 6. měsícem na radu dětské lékařky (protože malá podle ní, byla tlustá, plně jsem kojila a co měsíc přibrala 1 kg) vážila v 6. měsíci přes 8,6 kg, nyní na 10 měsíční kontrola váží 9kg po kojení vážena.
Začala jsem zavádět zeleninku, přijímala první lžičky dopře, co 2 dny jsem zkoušela nové druhy, po měsíci ovoce... Bohužel jsem možná zaváděla nové druhy moc rychle a dáva kterou snědla se nezvyšovala :/ Nehctěla jíst, domácí jídlo už vůbec. Dr. mi řekla ať jí nedokojuji, ale nechám hladovět, že jíst začne, bohužel ale nezačla.
Ráno kojím, pak má kolem 9-10 snídani ovoce, sní tak pár lžiček, pak oděd na 12, když je kupovaný sní cca 100 g, pak kojení kolem 15 hod., pak večeře kaše kolem 5-6 a večer kojení. Přes noc nekojím. Jiných tekutin vypije cca 50ml, plive je... Prostě to nespolkne :( Když sni jen pár lžiček oběda nebo kaše, dám jí pečivo nebo kukuř. křupky aby aspoň něco snědla. Nedokojuji, už ani nemůžu, mám mlíčka tak akorát na 3 kojení denně, už nemám prsa nalitá.
myslíte, že je pro ní to co sní dostačující a ten její přírůstek? Opravdu hodně zhubla, faldíky zmizeli až mě to mrzí. Omlouvám se, za nekonečný dotaz. prosím o radu, jak teď postupovat, myslíte, že sem jí do jídla oradila?

Odpověď: Míšo, hezký večer, z Vašeho příspěvku se mi udělalo opravdu nedobře! To je neskutečné, co dokáže špatná rada....samozřejmě, že se dítě, které začíná s příkrmy nemůže nechat hladovět a nedokojovat! CO to je za hloupost! Metoda nedávat kojení se může použít třeba u dvouletého dítěte, ale u kojence?!? Jasně že není v pořádku, aby dítě přibralo za 4 měsíce 400 g a možná vlastně 300g, protože jste vážila po kojení. AChjo, co teď s tím? No, asi vyměnit lékařku (co teď říká na to, že dcerka neprospívá díky jejím radám?).
Já bych zcela vycouvala, tohle není dobré. Vraťte se naplno ke kojení. Laktace se zase zvýší, když budete kojit častěji. Pokud je dcerka trochu snažitvá, tak za týden či dva bude mléka zase spousta. Nezapomeňte, že se mléko tvoří přímo při sání dítěte, takže k nalévání prsou vůbec docházet nemusí (a už vůbec ne 10 měsíců po porodu), takže se oprostěte od myšlenky, že mléko není. Ale JE!
K tomu bych dala 2x denně kaši (pokud dcerce chutná), případně to, co dcerce prostě chutná. VY u ní potřebujete vypěstovat pozitivní vztah k jídlu. Je už velká, takže nemusíte dávat kašovité konzistence, dejte kousky - měkké ovoce, chlebík, kousky zeleniny, těstoviny aj. Jezte z jednoho talíře, jděte příkladem, děti v tomto věku rády napodobují. Dlubejte společně do kousků. Udělejte z jídla zábavu, zapomeňte na nucení lžiček s ovocnou nebo zeleninovou kaší. :-) Směle do toho, dejte dítěti lžičku do ruky a Vy držte druhou. BUdujte postupně. Já věřím, že když se vrátíte více ke kojení, tak že dcerka zase začne přibývat a Vy budete mít více klidu na to, abyste u dcerky "vymazlila" pozitivní vztah k jídlu. Držím Vám pěsti a písněte, jak se Vám daří!

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit