on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Stres po smrti tatínka - jak to ovlivní složení MM?

Dotaz: Dobrý den,
chtěla bych s zeptat,umřel mi tatínek.Brečela jsem mimo byt,abych nestresovala miminko,vše proběhlo v pořádku mimi v klidu spalo.Už klidnější jsem si šla lehnout(mimi spalo vedle mě-klidně)cca za 2h jsem kojila,mimi se v klidu napilo po 5min zacal brečet a brečel 3h vkuse.Nepomohlo nic.Myslele jsem ,že je to 3měsíční kolika,ale bylo to jen toto jednou.Od té doby v pohodě.Mohl se ten stres ,,dostet,, do mléka a pak ho bolet bříško?
Jde mi hlevně o to,že máme ve středu pohřeb,jestli muto ,,stresové,,mléko mám dát nebo ho raději odstříkat a vylít?
jestě několik dotazů,když už jsem tady.
Jaké potraviny(bylinky)snižují laktaci?zjistila jem jen šalvěj.Mám ráda byliné minerálky tak abych si nevědomky nesnižovala mlíčko.
V pravém prsu mám podstatn mémě mléka,jak zvýšit odsáváním?Je lepší 3x(max4x)denně 15min,nebo častěji(např každou hod.)ale jen 5min.víc času nemám(mám doma ještě starší dítě)
Může kojící na klasickou masáž zad?Kamarádka říká,že ne,že jdou nečistoty z těla do mléka.
Může kojíci nivu a hermelín?

Dkiji moc vaše věrná čtenářka

Odpověď: Zuzi, moc mne mrzí, co Vás potkalo. :-( Upřímnou soustrast. Vím, jak se cítíte, já přišla o tatínka již před 13 lety. Je to velmi stresující situace. Ale složení MM to nijak neovlivňuje, buďte bez obav. Co to může ovlivnit je spouštění mléka, protože stresové hormony mohou blokovat tvorbu oxytocinu, který je pro spouštěcí reflex nezbytný. Proto se snažte při kojení vůbec nemyslet na to, co se stalo, tam se pokuste uvolnit a zcela oprostit od myšlenek. Vím, že to bude moc těžké a na tatínka budete myslet neustále.
Pokud by se stalo, že dojde k blokaci spouštěcího reflexu, tak Vám pomůže teplá sprcha a velmi také ty masáže. Jen do nich! Škodliviny se uvolňují při ledasčem, ale není to tak hrozné, abyste tím dítě jakkoliv ohrozila. Naopak ve Vaší situaci Vám to může velmi pomoci se uvolnit.
To, že dítě bylo plačtivé spíše byla reakce na to, že Vy jste byla ve stresu. Neduste to v sobě ani před dítětem, prostě si poplačte, je to rozhodně lepší než to dusit a blokovat v sobě, jen ty emoce dostaňte ven!
A i po pohřbu samozřejmě kojte, není důvod přerušovat laktaci.
Laktaci snižuje ještě máta. A naopak zvyšuje pískavice řecké seno a benedikt lékařský.
Máte-li v pravém prsu méně mléka, tak ho zkuste při jednom kojení nabídnout 2x (začněte jím, pak levé prso a znova pravé) a můžete ještě 4-5x po kojení zkusit odsávat (5-10 minut stačí).
Plísňové sýry samozřejmě můžete.
Tak ať se daří a držte se! Budu na Vás ve středu myslet!

Odpověď: ještě jeden dotaz,jaký máte názor na léčení rými MM?
prý pár kapek denně do nosánku pomáhá?

Odpověď: Ano, je to vhodné, protože MM má antibakteriální účinky a pomůže ke zklidnění nosní sliznice. MM je prostě takový všelék. :-)

Autor
-
ID otázky: 32052

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit