on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

2 měsíční holčička málo pije a srká

Dotaz: Dobrý den,mám dvouměsíční dcerku, porodní váha 3,46 kg, váha ve dvou měsících 5,24 kg. V posledních dvou týdnech začala dcerka málo pít, pije maximálně 5 minut a pak už nechce. Problém je asi jednak rychlý spouštěcí reflex, protože hodně hltá, ale také srkání. Ze začátku kojení (cca první 3 týdny po narození) to nedělala, ale už tak měsíc a půl při kojení hodně srká. Tím do sebe dostane hodně vzduchu, většinou odříhne i ublinkne ještě u prsa a pak už nechce pít. Po kojení bohužel vždycky pláče, ale když ji zkusím přiložit, tak už pít nechce.Za poslední dva týdny přibrala jen 240g na zmiňovanou váhu 5,24kg. Do té doby přibývala cca 400g za 2 týdny. Mám strach, jestli se jí pomalu ale jistě nekazí technika kojení, a také aby nepřestala nakonec pít úplně. Kojíme cca každé 3,5 - 4 hod., v noci po 5-6 hodinách. Mám ale pocit, že když se budí, je to spíš bolestí bříška než hladem, protože se dost kroutí a prdí. S čůráním problém není, kakání je horší, spíš jednou za 3 dny,někdy musíme použít i rourku.Můžeme udělat něco pro zlepšení srkání a pití vůbec? Mockrát děkuji.

Odpověď: Hanko, hezký večer, velmi dobře jste identifikovala problém. :-) Ano, pokud dítě srká, tak technika kojení nebude optimální, pusinka není dost dokořán, dítě není dost blízko prsu. No a s tímhle se špatně radí po internetu, tohle by bylo potřeba vidět. :-) I to, že dochází ke snižování přírůstku po 6. týdnu ukazuje na neoptimální techniku kojení. Do 6. týdne má dítě mléko opravdu zadarmo po celou dobu kojení. Nyní dcerce nateče mléko na začátku kojení a pak už se snažit nechce. :-) Takže je potřeba najít vhodnější polohu a upravit techniku sání děťátka. Sakryš ženské, já bych tak ráda na Vás všechny koukla osobně, protože je jen málo poradkyň, které mohu s klidnou duší doporučit a vím, že dobře poradí....Ale celou republiku opravdu nezvládnu. :-)) Odkud jste?
Nyní pomozte dítěti tím, že když už se bude blížit doba, kdy víte, že dcerka bude chtít kojení ukončit (asi už nebude tak intenzivně sát), tak metoda komprese pomůže, aby ještě pila. Když prso zmáčknete a podržíte, tak zase více poteče a dítě bude více sát. Vždy na nějakou dobu stisk povolte, aby mléko nateklo dolů a pak znova stisknout. Nezapomeňte vystřídat obě prsa a to klidně i vícekrát! Hodně štěstí!

Autor
-
ID otázky: 32038

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit