on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Lymfodrenáže a kojení

Dotaz: Dobrý den. Chci se zeptat,zda mohu při kojení chodit na přístrojové lymfodrenáže? Mám 10týd. chlapečka a nechtěla bych mu ublížit.
Četla jsem,že při lymfodrenáži dochází k vyplavování vysokomolekulárních látek z podkoží do krve,ale že se nedostanou do mléka! Ale názory jsou tak půl na půl.Někdo říká,že to vadí a někdo zase,že ne! tak jsem se rozhodla napsat ještě Vám, jesli s tím nemáte nějakou zkušenost!Pořád se nemůžu rozhodnout, zda mám na ně chodit nebo ne( mám lékařskou indikaci kvůli otokům DK , které mě provázely celé těhotenství a ještě přetrvávají) a ještě mě zajímá,zda nevadí,že jsem po císařském řezu? děkuji moc za odpověď!Eva

Odpověď: Dobrý večer, názory se skutečně liší. Dítěti lymfodrenáže vyloženě neublíží, ale samozřejmě, že nějaké odpadní látky se do mléka a tím pádem i k dítěti dostanou. Víte-li, že tuhle terapii potřebujete co nejdříve, aby se vám ulevilo, tak do toho jděte. Spokojená a zdravá máma je pro dítě to nejdůležitější. Pokud by to mohlo pár měsíců počkat, tak to bude lepší, čím je dítě starší, tím snadněji se vyrovnává s negativními látkami v mléce. Rozhodnutí je ale prostě jen na Vás.

Autor
-
ID otázky: 32012

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit