on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Nenalila se mi prsa po porodu prakticky vůbec

Dotaz: Dobrý den,chtěla bych Vás poprosit o radu,jsem 13 dní po porodu druhého dítěte.Při prvním dítěti jsem měla nalitá prsa první dva měsíce,musela odstřikavat,protože bylo hodně mléka.Nyní se mi lehce prsa nalila třetí den po porodu a pak splaskla.Kojím cca každé dvě hodiny,k tomu se mi v pravém prsu dělá hrozně málo mléka,měla jsem to tak i při kojení prvorozeného syna,ale ted je to mnohem horší.Zda syn přibývá nevím,jdem na vážení až v pátek.Kaká i čůra dostatečně(teda aspon si myslím).Uvažuji o koupi elektrické odsávačky.Snažím se nebýt nervozní,protože vím,že to je jen na škodu.Z toho pravého prsu nejde odstříkat skoro nic.Nabízím ho při každém kojení,ale syn se přisaje,ale moc mu to neteče,takže vždy nabídnu i prso druhé a tak to několikrát vystřídám.První dítko jsem kojila 18 měsíců a hrozně moc chci kojit i teď,ale jsem poněkud zmatená,že ty prsa nemám vůbec nalité.Moc děkuji za odpověď.

Odpověď: Kačko, no vidíte, sama jste zjistila, že nějaké nalévání prsou není pro úspěch kojení vůbec podstatné. První dítě jste kojila dlouho, takže Vaše tělo je schopno mléko produkovat. I nyní Vaše dítě skvěle prospívá, takže vše je v nejlepším pořádku. Buďte ráda, že nemusíte řešit prsa plná zatvrdlin a mléko všude okolo. Jen tak dál!

Odpověď: Ještě bych chtěla dodat,že i v tom levém prsu to není žádná sláva.Při kojení mi z druhého prsa neteče mlíko vubec(při kojení prvního syna tryskalo metry daleko:-)).Syn celkově špatně saje-ani se nedivím,když mu tam toho moc neteče.Prsa před kojením zahřívám,ale bohužel nemůžu podpoře kojení věnovat tolik času,vzhledem k tomu,že mám doma 2,5 leté dítko,které taky potřebuje maminku a né stroj na odstříkávání a kojení.Je možné,že prostě se mi to mlíčko neudělalo tak jak mělo a já prostě kojit nebudu moct?

Odpověď: tak jsem dneska zašla pro jistotu k mudr,malý skoro nesál.Za 10 dní přibral 350 g což je dost,ale zjistili mu,že má uplně přirostlý jazýček-uzdičku,tak jsme ji byli dnes hned ustřihnout.Doufám,že už to bude jen lepší a mlíčko se začně dělat tak jak má.

Odpověď: Dobrý večer Katko,

já jsem plynule přešla z jednoho kojení do druhého a prsa se chovají úplně rozdílně. Poprvé se mi prsa nalévala hrozně dlouho, neexistovalo, že by byla měkká. U druhého kojení jsem prsa měla nalitá jen první týden po porodu a pak změkla a tak je to dosud. Výjimečně se mi prsa nalijí a zcela paradoxně druhé mimčo přibírá daleko lépe než první:-) Takže měkká prsa bych vůbec neřešila a zůstala bych v klidu.

Mějte se.

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit