on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Velikost saviček při krmení MM z lahvičky

Dotaz: Dobrý večer,
předem se omlouvám za možná trochu hloupý dotaz, ale nenašla jsem ho v databázi. Mám 4 měsíční dceru, do 3.měsíce kojenou + dokrm z láhve, většinou MM, tak 1-2x denně UM,(dotaz č.6461). Od 3. měsíce odstříkávám a podávám MM v láhvi. Většinou pokryji celou denní dávku, UM tedy dáváme jen 2x- 3x do týdne. A právě na to se chci zeptat. Pokud se podává UM v láhvi, je třeba dávat různou velikost saviček dle věku dítěte. Novorozenec nejmenší průtok, měsíční dítě větší, atd...Mění se savičky i u dítěte na MM? Dcera pije stále z novorozeneckých a i na těch se někdy "topí", pokud je láhev plná. Jinak se u krmení nijak nevzteká (pokud jí netrápí prdíky) a vypije na jednu dávku tak 120 - 130 ml. Ptala jsem se v lékárně, ale tam nevěděli a na internetu jsem se to nikde nedočetla. Tak mockrát děkuji.
Jana T.

Odpověď: Jani, dobrý den, ano, dítě na lahvičce obvykle časem potřebuje jinou savičku, ale vždy se to řídí podle toho, co vyhovuje dítěti. Vašemu dítěti vyhovuje stále stejný typ savičky, tak proč to měnit? :-) Důležité to je třeba u dudlíku, protože tím, jak dítě roste má i větši pusinku a pak může být pro něj maličký dudlík i nebezpečný, mohlo by se jím udusit. U lahvičky to neplatí, tam dítě jistě je pod stálým dozorem. Až uvidíte, že ta savička je pro dítě malá třeba svou velikostí, že dítěti vpadává do pusinky, tak zkuste větší typ, ale nutně nemusí mít 5 dírek. :-)

Odpověď: Děkuji,
mě to ani nenapadlo řešit, dopkud mi známá nevynadala, že malu savičkou zbytečně ztěžuji sání. A pak mi nebude dítě tolik přibývat, protože se zbytečně unaví a nevypije toho tolik. Tak děkuji za uklidnění :o)

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit