on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Další příkrm - je nutné dávat kaši?

Dotaz: Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda když dítě dobře prospívá, je nutné jako třetí příkrm zařadit kaši. Mám 7,5 měsíčního chlapečka a papá moc pěkně. Zatím máme k obědu masozeleninu (sní tak 200-230 g) a odpoledne ovoce. Po obou jídlech zatím pořád ještě dokojuju. Jiné tekutiny mu moc "nejedou". Na vážení u dr. jdeme až koncem měsíce, ale na naší váze mi vychází, že váčí cca 9,3 kg (PV 3,6 kg). Tak si říkám, jestli třeba nezkusit přidat ještě dopoledne nějaké to ovoce nebo jogurt. V noci se budí na kojení většinou jen 1x. Nebo radši dát tu kaši, aby měl nějaké obilniny? Jinak moc děkuji za Vaše stránky. Moc mi v hodně otázkách pomohly.

Odpověď: Jitko, dobrý večer, ne kaše není povinná. Ale je vhodné tu obilnou složku někde zařadit, hlavně lepek je potřeba vyzkoušet, takže klidně nějakou kaši vmíchat třeba do ovoce či zeleniny, pomaličku zkusit těstoviny, pečivo apod. S 3. příkrmem spěchat nemusíte, dítě prospívá více než skvěle, takže klidně až po 9. měsíci.
Co se týče režimu krmení, tak je vhodné, aby oběd a večeře měly pevnější dobu podávání a ostatní se vždy nějak variabilně přizpůsobí. :-)

Odpověď: Omlouvám se, ještě mě napadl jeden dotaz...když už se teda ptám :o) Musí být jídla vždy ve stejný čas? Oběd se nám jakž takž daří, ale s odpolední svačinou je to různé. Někdy v 17, někdy v 18 nebo i v 18:30. Záleží, jak malý spí. Spí teda dost nepravidelně. Kolem 15 hod teda ještě kojím. Posunout teda tu svačinu hned po obědě místo kojení? Ale přijde mi, že se před spaním rád napije z prsa. Děkuji.

Autor
-
Podávání kaší
17. 08. 2010 01:48:47
ID otázky: 31968

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit