on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Nutný odstav z MM na UM – roztroušená skleróza podruhé :-)

Dotaz: Dobrý den Jiřinko, ji jednou jsem vám psala, abyste mi poradila s odstavem z MM při mojí nemoci (RS) kd ymi lékař dovolil kojit do konce 7.měsíce, teď mám ještě 2 dotazy:
1. Jaký by byl postup, pokud můžu kojit až do konce 8. měsíce? Mám zavádět UM spolu s příkrmy? Jak nejlépe postupovat? děkuji.
2, Můj syn (5 měsíců, 7kg) již cca měsíc pil večer kolem 21.hodiny a pak až ráno, kole 5 - 5:30 (někdy dokonce i po 6 hodině). Poslední týden však "má hlad" cca kolem 4 hodiny ... mohl by to být hlad? Mám to řešit nebo počkat až po tom 6. mšsící a až potom co zavedu UM?

Díky moc za radu i za poradnu. Lucie

Odpověď: Dobrý večer Luci, tak to ráda slyším, že se Vám daří dobře a že máte svolení kojit dokonce o měsíc déle - to je úžasné!
1. Volila bych variantu, kdy zavedete každé dva týdny 1 příkrmy, v 6 měsících zeleninu, v 6,5 ovoce a mezi 7.-8. měsícem kašičku. Po 7. měsíci bych začala pak postupně prcka převádět na UM. Měly by to být asi 4 dávky, takže když začnete zhruba každý týden s jednou dávkou, tak by to tak nějak mělo do toho 8. měsící vyjít.
2. Neřešila bych to, pokud to přetrvá, tak bych začala kašičkou a zeleninu posunula o pár týdnů později. Pokud Vám ovšem vzhledem k Vaší nemoci nebude dělat to vstávání dobře, tak ho odbourejte, případně můžete dát kaši už i nyní, v těch 5 měsících. Ale asi nepůjde o hlad, spíše se chlapeček zkusil vzbudit dříve a ono to vyšlo. :-)

Autor
-
Nutný odstav, přechod na UM
20. 05. 2010 00:49:04
ID otázky: 31934

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit