on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Srkavé zvuky při kojení

Dotaz: Dobrý den paní Jiřinko,
ráda bych se Vás zeptala na Váš názor k našemu problému. Mám 11 týdnů starého chlapečka, plně kojím a podle paní doktorky prospívá dobře (porodní váha 3760 g, při propuštění z porodnice 3530 g, v 14ti dnech 4150g, v 6ti týdnech 4800 g, ve 2 měsících 5200 g, na další kontrolu ve třech měsících jdeme 25.5., váhu doma nemáme). Teď kojíme 5x až 6x denně z jednoho prsu, někdy i z obou, když má zájem, střídám boční polohu s polohou v náruči, přes noc spí 8 až 9 hodin a já si aspoň odsaju mlíčko do zásoby. S kojením jsme neměli žádné větší potíže až do minulého týdne, kdy začal Vašík u kojení vydávat takové zvláštní jakoby srkavé zvuky. Napřed to dělal jen ze začátku a když se rozpil, už sál hezky potichu. Myslela jsem, že je to jen nějaký přechodný problém, který přejde, ale už to trvá víc jak týden a "prosrká" už skoro celé kojení a já jsem z toho zoufalá, protože mám pocit, že by to takhle být nemělo a nevím, kde děláme chybu. Přitom to není takové to opravdové mlaskání a srkání při špatném přisátí - to se Vašíkovi taky někdy stane a zní to úplně jinak než tadytyhle podivné srkavé zvuky, které nás teď trápí. Přijde mi, že se ozývají odněkud zevnitř pusinky, jakoby mu tam v tom podtlaku něco přeskakovalo, nejspíš jazýček? Je možné, že Vašík zapomněl, jak se správně saje, i když předtím mu to šlo krásně? Když mám trpělivost, tak ho zkouším pořád dokola přisávat, ale moc to nepomáhá, občas se stejně nějaký srkavý zvuk ozve. Myslíte, že se nám zničehonic zkazila technika kojení a jde to ještě vůbec napravit?
Dnes mi přišlo, že se to trochu zlepšilo, jedno kojení Vašík dokonce srkal jen občas ze začátku a pak už vůbec, ale při tom dalším už to bylo zase sem tam v průběhu celého kojení.

Omlouvám se, jestli je náš problém příliš banální, ale já se kvůli tomu trápím a přestávám mít z toho kojení radost, protože se pořád stresuju, jestli bude příští kojení opět srkat a jestli to nebude ještě horší.
Předem Vám moc děkuji za Váš názor a rady. Vaše stránky jsou super a ráda si je ve volném čase pročítám.
Přeji Vám krásný den!
Marcela


Odpověď: Marcelko, já se musím trošku usmívat. Opravdu si nedělejte starosti. Pokud syn dobře prospívá (a dosud prospíval moc pěkně), slyšíte, že při kojení polyká a Vás nebolí prsa, tak to nebude tak zlé. Musela bych Vás vidět, ale některé děti mají takový zvláštní styl sání, že při polykání mlaskají a srkají. Zkoušejte změny poloh, tak jak to děláte a opravdu dbát pečlivě na správné přisátí. Ale opravdu bych se tím netrápila a rozhodně se z kojení radujte. :-)

Autor
-
ID otázky: 31931

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit