on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Nutný odstav z MM na UM – roztroušená skleróza

Dotaz: Dobrý den paní jiřinko,
Již jednou jsem Vám psala o radu ohledně kojení mého malého syna v souvilosti s RSkou a moc děkuji za odpověď a za podporu.
Zatím se nám daří výborně, malého kojím již přes 3 měsíce a jsem z toho moc šťastná.
Teď jsem byla na kontrole u neurologa a dohodli jsme se, že kojit můžu do konce 7.měsíce (pokud se u mne nic nepokazí).
Ptám se tedy dopředu a prosím o radu (návod), jak nejlépe začít s UM - jak a kdy začít syna odstavovat, abych mohla na začátku 8.měsíce okamžitě přejít na moji léčbu, která je s kojením neslučitelná.
Jen pro doplnění: syn se narodil 20.prosince 2009, porodní váha 3,150kg – 59 cm, teď ve 3.měsících 5,9kg – 63 cm. kojíme 6x denne, z toho 1-2x v noci.
Moc děkuji za odpověď a rady. Vaše odpovědi a poradna mi ze začátku tak obrovsky pomohly, že teď je kojení pro mne radost a zábava a každý den si to s malým užíváme :-)))
Lucie
Odpověď: Luci, dobrý den, no to jsou perfektní zprávy, mám radost!
7 měsíců kojení při Vaší diagnóze je super, věřím, že Vám to vyjde! Já bych doporučila v 5 měsících začít s večerní kašičkou a pak bych každých 14 dnů nahradila jedno kojení UM. V 6 měsících bych pak začala se zeleninou. Pokud to dobře počítám, tak by v těch 7 měsících měl mít syn 4-5 dávek UM + 2 plné příkrmy a to by mělo být akorát a dostatečné. Co 14 dnů rušení jednoho kojení (a náhrada UM nebo příkrmem) je pozvolný postup, který by měl být šetrný pro Vás i synka. Na nočním kojení bych začala pracovat okolo toho 5.-6. měsíce, kdy začnete s kašičkou, pak už bych pomalu noční kojení vypustila a nabízela jen vodu. Samozřejmě, že si musíte hlídat prsa a kdyby se nalévala, tak je potřeba lehce odstříkávat a prsa chladit, aby se laktace snižovala. Když budete mít mléko i po těch 7 měsících, tak to nebude vadit, laktace se postupně bude zmenšovat, jen už nebude prsa nabízet dítěti.
Přeji Vám hodně štěstí a pevné zdraví. A užívejte si to i nadále!

Odpověď: Zdravim a dekuju moc za navod. Pisete ze mam v 5-ti mesicich zacit UM .. tedy na konci 5teho mesice chapu-li to spravne? A nahradit tedy vecerni kojeni kasickou? A zeleninu na konci 6teho mesice? Diky moc.
A ano aji ja mam radost, ze nam to zatim vzhledem k moji diagnoze jde, vsak tady delam co muzu, abych byla ok, i kvuli sobe :-))
Moc diky. Lucie

Odpověď: Luci, ano, chápete to správně. Ale na konci toho 5. měsíce bych dala kaši a první dávku UM bych pak dala v 5,5 měsících. Do těch 7 měsíců by to pak byly ty 4 dávky UM + 2 příkrmy. Pokud bude potřeba, tak přidáte ještě jednu menší dávku UM, pátou. Ale to už uvidíte sama, jak Vám to tam bude pasovat. :-)

Odpověď: Bezva, diky moc za radu a preju hezky den:-)

Autor
-
ID otázky: 31910

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit