Náhlé odstavení a Dostinex?
Dotaz: Dobrý den,překvapilo mě,že jsem u jednoho dotazu ohledně odstavení četla Vaši reakci na lék Dostinex,resp. že nemůže po několika týdnech po porodu účinkovat,protože hladina prolaktinu je již na nízké úrovni,čili není co blokovat.pro mě je to veliké překvapení.já sama odstavila 1.5 roku starou dceru a laktaci si za pomoci Dostinexu nechala efektivně zastavit.účinkoval v každém případě!dcera byla závislák,kojily jsme i 20 denně,čili mléka bylo dost a po Dostinexu jsem ze dne na den opravdu byla bez,s evidentním pocitem o hodně menších a prázdných prsou..podobnou zkušenost má několik mojich kamarádek.ono to "postupné odstavování" je trošičku takové sci fi,málokdy se daří a pak je každá rada drahá.já si jednoho dne řekla"dost,už nemůžu".ponocování bylo neúnosné a "típli" jsme to ze dne na den.má dcera rychle pochopila plakalo se tak možná půl hodiny.od té doby krásně baštíme a krásně spíme.a všichni jsme spokojeni..protože spokojenost je alfa a omega každého vztahu...maminky,nebojte se toho!!!někdy je opravdu je v jednoduchosti ta pravda...děkuji Kristina
Odpověď: Dobrý den, díky za Vaši zkušenost, já zase mám spoustu referencí opačných, že to prostě moc nefunguje. Navíc je Dostinex opravdu "svinstvo" se značným množstvím negativních vedlejších účinků. Maminky často preferují spíše přirodní a přirozený způsob odstavu. Nicméně vzít si lék byla Vaše volba a je dobře, že zrovna u Vás to fungovalo.
Odpověď: Děkuji za bleskurychlou reakci."svinstvo" to patrně bude,to se v žádném případě nechci přít.:-))vzhledem k tomu,že k odstavení postačí 2 tablety a nejdená se o žádné kontinuální užívání,jako je třeba u hormonální antikoncepce,myslím,že o nějak výrazně nebezpečný počin se nejedná..jen ještě upřesním svůj původní příspěvek-já jsem zuřivý zastánce kojení,nikdy bych neodstavila dítě mladší,než 1 rok.Maminkám preferujícím přirozený odstav kažopádně fandím!A zároveň chci povzbudit ty,kterým se odstavit prostě nedaří a mají z náhlého odstavení obavy.kojení je nádherná a důležitá věc,to je neoddiskutovatelné,ovšem spokojená a zdravá maminka je záležitost NUTNÁ!!mě osobně moje mamka kojila s bídou pár týdnů,jak bylo v 80. letech běžné..přesto je to moje njmilovanější maminečka na světě a žádnou křivdu k ní v tomto směru necítím...:-))))věřím,že mi rozumíte!přeji krásný víkend!!!Kris
Odpověď: Kris, jasně, že rozumím, nepatřím mezi fanatiky, spokojená máma a dítě jsou pro mne také prioritou. :-)







