on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Lze odnaučit nesprávnou techniku kojení 3,5 měsíční holčičku?

Dotaz: Dobrý den.
Všude pořád čtu o správných technikách kojení, já kojím zatím plně, ale přijde mi, že dcerka pije dost krátce a přibíráme na spodní hranici normy. První měsíc kojení jsme bojovaly s přisátím, vůbec se neuměla chytit, klepala divoce hlavičkou sem a tam a teprve po 20-30 minutách se mi podařilo ji vsunout prso do pusinky. Teď už se chytá hned, ale naučila se kojit tak, že mi na klíně leží na zádech a má ke mě otočenou pouze hlavičku. Myslíte, že má smyl jí ještě učit ležet při kojení ve správné poloze? Pomoho by to, že by třeba vypila časem víc? Občas se jí snažím natočit trochu na bok, ale ona se zase sama stočí na záda a natočí ke mě jen hlavičku.
Ani prso nedží nijak správně, drží jen část dvorce a vytahuje si ho do dálky, takže žádná bradička a nos zaražený do prsa.
Poraďte mi, má smysl, to ještě řešit, když je jí 3,5 měsíce a případně jak to na ní mám zkoušet, aby se nechala oblbnlout. Děkuji

Odpověď: Naďo, dobrý den, samozřejmě, že to má smysl a dokonce to pokládám za nutné. :-) Protože pokud dcerka přibývá na spodní hranici normy, tak dle toho, co píšete, tak je to způsobeno právě nedobrou technikou kojení, kdy dítě nemá šanci se efektivně napít. Zkoušejte jiné polohy, boční fotbalovou, tanečníka, v polosedě, nad dítětem aj., kde si dítě prostě musí lehnout jinak. V tomto věku je už ten špatný návyk dost zafixován, nicméně ještě by s tím něco mělo jít udělat. Tak hodně štěstí a trpělivosti!

Autor
-
ID otázky: 31902

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit