on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Kojení a cvičení - K2 hiking indoor walking

Dotaz: Dobrý den,

opět se na Vás obracím a prosím o Vaši radu a názor....Mám syna, je mu 4 měsíce, je plně kojený. Začala jsem chodit cvičit, jednou týdně chodím na K2 hiking indoor walking. Tento týden jsem byla podruhé a mám pocit, že den na to mám míň mléka – prsa se nenalévají a malý když pije, tak se vzteká, asi mu to hůř teče, ale mléko tam ještě nějaké je. Už po prvním cvičení jsem měla tento pocit, upravilo se to tak za 2-3 dny. Chci se zeptat, zda to opravdu tak může být a tenhle sport snižuje laktaci? Nebo si to můžu dělat já sama, protože se podvědomě bojím, že po cvičení o mléko přijdu? Nebo si prostě tělo jen zvyká a takhle reaguje? Četla jsem váš článek o cvičení a hubnutí, psala jste jedné paní, týkalo se to spinningu, že pokud ho nebude provozovat 2x denně každý den, tak to s mlékem nic neudělá. Chtěla bych znát Váš názor, zda byste v tomhle cvičení pokračovala dál nebo to zkusila až za pár měsíců? Ihned po cvičení malý hezky pije, mléko není vůbec kyselé. A ještě se Vás chci zeptat, zda nevíte co s padáním vlasů při kojení. Měla jsem dlouhé vlasy, začaly mi po porodu hodně padat, tak jsem se ostříhala na krátko, chvíli se to ustálilo, ale teď začaly zas hodně padat. Beru vitamíny pro kojící a v lékárně jsem si koupila tonikum proti padání vlasů, jenže to vůbec nepomáhá. Pokud to nepřejde, tak budu asi plešatá než synka odstavím. Předem moc děkuji za odpověď.


Odpověď: Markétko, dobrý den, nejdříve jsem se musela podívat, o jaké cvičení se vlastně jedná, nikdy jsem to neslyšela. :-) Nemyslím si, že by zrovna toto cvičení mohlo jakkoliv ovlivnit množství mléka, to se mi prostě nezdá. Nicméně každý organismus je úplně jiný, takže možné je cokoliv. Já bych určitě ještě 2x šla a zkuste to vypozorovat. Ale zkuste to neočekávat, protože pak se to jistě přihodí. :-) Trošku Vás právě podezírám, že si to podvědomě vsugerováváte a tím blokujete spouštěcí reflex. Prsa se nalévat nemusí, mléko se tvoří přímo při sání dítěte, ale to jistě víte.
Padání vlasů je způsobeno vlivem poporodních hormonů, s kojením to nesouvisí. Mělo by se to začít po 6. měsíci zlepšovat.

Odpověď: Moc Vám děkuju za odpověď, určitě to ještě vyzkouším a nebudu to očekávat :-)Mějte se hezky a děkuji Vám za tyhle stránky!!!!

Odpověď: chtěla bych poopravit titulek, správně by to mělo být KOJENÍ A CVIČENÍ!!!!:-)

Autor
-
ID otázky: 31873

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit