on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Rýma a hadičková odsávačka - jak hluboko zasunout

Dotaz: Moje 5ti měsíční miminko má zadní rýmu. Slyším jak se mu tam někde v krku při dýchání posunují hleny. Mám doma hadičkovou odsávačku, jak hluboko se musí zasunout, aby odsála i hleny co jsou tak vzadu v krku? Když dám hadičku jen na kraj do nosu (tak 1 cm) tak prakticky nic neodsaju a v mimču chrčí dál. Ale na druhou stranu nevím jak moc bych ji měla jinak zasunout?

Odpověď: Moni, dobrý den, přidávám se k maminkám. Také jsem používala odsávačku na vysavač (nyní už naštěstí synové umí smrkat sami) a nedám na ni dopustit. Té hadičkové jsem se právě jedině bála, nevysálo to nic, podřela jsem dítěti nosík a bála jsem to zasunout hlouběji. Takže opravdu vřele doporučuji pořádnou odsávačku, s malým dítětem ji bohatě využijete alespoň do 2 let.

Odpověď: Taky se připojuji k odsávačce na vysavač. Je fakt výborná. Syn sice vyváděl i u ní (je to možná trošku nepříjemné), ale odsátí bylo rychlé, bezbolestné a hlavně na delší dobu.

Odpověď: Moniko, kupte si odsávačku hlenů na vysavač. Mají ji v lékárně nebo i v některých obchodech s dětským zbožím, cena cca 200 Kč. Nelekjete se, vypadá to děsivě, ale je mnohem šetrnější než normální. Savička se přikládá k nosní dírce, takže nehrozí poškrábání sliznice uvnitř nosíku a vysaje toho mnohem více než klasická. Já jsem klasickou neodsála při rýmě skoro nic a touhle to v pohodě šlo. Je to dobře vymyšlené a testované pro malé děti. Ať jste brzy zdraví. Lada

Odpověď: Přidávám se, za odsávačku na vysavač bych dala Nobelovu cenu! Synovi mockrát ulevila od soplíka, nedám na ni dopustit.

Autor
-
ID otázky: 31814

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit