on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Pálení badavky po léčbě Clotrimazolem i genciálkou, léčeno tři měsíce.

Dotaz: Dobrý den paní Jiřno,
chtěla jsem se zeptat, na konci července jsem začala mít problém s bolestí v oblasti levé bradavky, lékařka mi nasadila Clotrimazol na kvasinky, ten jsem mazala dva měsíce a opravdu bez problémů jsem byla jeden týden za celou dobu. Plně jsem kojila, Terezce bude šest měsíců a začínají jí růst první zoubky (zatím se neprořezaly, ale bradavkám dává pěkně zabrat). Když jsem byla naposledy u lékařky, tvrdila, že kvasinka tam není (bradavka není zarudlá) a doporučila mazat Bepanthenem. Ale po namazání krémem bradavka bolela více.
Vyhledala jsem si u vás radu s genciálkou a začala od píky, týden jsem odsávala mléko (a mrazila) 3x denně a mazala genciálkou, kojila jsem z druhého prsu. Genciálku jsem vysadila a nabídla Terezce i levé prso, jeden den to bylo bez problémů, dnes se zase objevila bolest. Večer jsem ji namazala Bepanthenem, protože malá občas pěkně zatahá a bradavky bývají podrážděné.
Zkuste poradit, co dál? Tak nebo tak budu měnit gynekologa. Terezka prospívá bez problémů, rozhodně to není hubené miminko, spíš naopak.

Děkuji moc za odpověď i za tyto báječné stránky
Katka

Odpověď: Katko, dobrý den, já bych asi Váš stav zkonzultovala s kožním lékařem, protože kvasinka by na některý z těch přípravků, které jste zkoušela měla být citlivá. Můžete mít jiný problém, nějaký ekzém, nějakou infekci. Chtělo by to opravdu zkonzultovat s někým jiným, než se pustíte do další léčby. Mohou Vám pomoci antibiotika, jiná antimykotika, možná i celková. Ale opravdu podle toho, co píšete a hlavně proto, že se potíže už táhnou dlouho nemám odvahu teď něco poradit. Hodně štěstí a napište, jak to s Váma vypadá!

Odpověď: Ještě doplňuji, aktuálně jsem z levého prsa kojila a dostavila se bolest v plné parádě, po kojení jsem na bradavce našla pravděpodobně prasklinu. Kolem prasklinky mi přišla bradavka jakoby byla mokvavá, má světlejší barvu než zbytek.

Autor
-
ID otázky: 31791

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit