on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Kvasinky - existuje suchá forma?

Dotaz: Dobré ráno, skvělá Jiřinko!
Už jste mi dvakrát výborně poradila, proto se na Vás s dovolením obracím ještě jednou. Mám kvasinky na obou prsou (asi měsíc). Potírala jsem genciánou, kalciovkou, žádná změna (pravda, jednou jsem potřela, dvakrát ne). V pátek jsem se tedy vydala na gynekologii do nemocnice (svého MUDr. mám 90 km daleko, v místě svého rodiště). Sestřička se divila, že vím, s čím mám potíž, že by to sama nepoznala. Zavolala dvě slečny - snad medičky - netuším, které na mě koukaly jak zjara. Na posilu si zavolaly mladinkou doktorku (pravděpodobně bezdětnou), taky nevěděla, která bije a řekla mi, že to vypadá na atopický ekzém. Dovolila jsem si podotknout, že já si myslím, že je to kvasinka a bla bla.... Po dvaceti minutách se rozhodla přivolat místní kapacitu - lékaře, který mě i rodil. Ten řekl, že ano, že je to kvasinka a ptal se, kdo určil diagnózu. Nesměle jsem pípla, že já. On na to, jak jsem na to přišla, tak jsem mu oznámila, že pečlivě studuju webovou poradnu jedné skvělé laktační poradkyně :-) . Dumal nad tím, co s tím, tak jsem mu říkala, co radíte Vy - se vším souhlasil. Napsal mi Pevaryl s tím, že nejmíň zabírá, ale že je nejšetrnější pro děti. Pak odešel se slovy: "Ty webovky si zapamatujte, ženský, to je lepší než vysoká!" Tak to jsem Vás chtěla potěšit!!! A teď k dotazům. Tvrdil mi, že je to tzv. suchá forma kvasinky. Je to možné? Existuje to? Mám oba dvorce téměř celé poseté loupajícími se šupinkami, na levé bradavce se mi vytvořily asi tři ragády, dost to bolí, trochu svědí, bojím se zánětu. Navíc mám téměř devítiměsíční dvojčata, takže možnost regenerace pro prsa žádná. Obávám se, že Pevaryl nezabere, mažu od pátku, žádná výrazná změna nenastala, loupe se to snad ještě víc. Co byste radila Vy?

A pak mám ještě další věc na srdci. Dvojčata jsem rodila 37+4, 10. října jim bude 9 měsíců. Po porodu 2640 g a 47 cm a 2750 g a 48 cm. Na kontrole v osmi měsících 8220 g a 68 cm a 8540 g a 66 cm. Plně jsem kojila šest a půl měsíce, po tatínkovi jsou potencionální alergici (prach, pyl, celoroční chronická rýma). Mají polední masozeleninový příkrm a odpoledne ovocnou sváču. Baští krásně a vše je ok. Kojím oba ve dne většinou čtyřikrát, v noci dvakrát. Ráda bych tento týden začala s kaší (s nadějí lepšího spánku). Pročítala jsem DOO, ale... jsem z toho zmatená...
1. Mám dávat HA kaši?
2. A co jogurt? Můžu ho zkusit nebo mám počkat až od jednoho roku?
3. A pokud bych po roce přestala kojit (ráda bych déle, ale připadám si už teď dost vyšťavená), mám dávat HA mléko?

Ráda bych pro děti to nejlepší, ostatně jako každá máma, ovšem ta finanční stránka mě krapet děsí.

Moc děkuji za odpověď, přeju krásný sváteční den a jen to nejlepší celé Vaší rodině! A moc díky za nás všechny mámy, velmi obdivuji, co pro nás děláte!!! Zdraví Hanka + Kryštof + Johanka

Odpověď: Hanko, dobrý den, tak to jste mne opravdu potěšila, že existuje i nějaký lékař, který uzná, že i někdo bez lékařského diplomu může mít pravdu. :-) Tak díky. :-) A děkuji za pochvalu.
Co se týče Vašeho dotazu. Kvasinka se opravdu může projevovat tak, jak popisujete, ona je mrcha docela variabilní....zkuste omývat prsa vývarem ze šalvěje. Pokud nepomůže Pevaryl (přestal se vyrábět, tak to je zajímavé, že jste ho sehnala - že by ho zase zašli dělat?), tak můžete vyzkoušet i Fungicidin, Imazol, něco zabrat musí! Budu držet pěsti.
K té potencionální alergii dětí...já bych jim určitě do roku nabízela tu kaši z HA mléka a po 10. měsíci bych opatrně vyzkoušela jogurt. Pokud to bude bez reakce, tak bych po roce to HA mléko nedávala. Jinak ano, až do tří let. Po roce se pak dá začít i s jinými kysanými výrobky, ale opravdu buďte opatrná, vzhledem k predispozici dvojčátek.

Autor
-
ID otázky: 31776

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit