on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Jaké jogurty?

Dotaz: Dobrý den, chtěla bych se zeptat jaké značky jogurtů jsou pro děti nejlepší? Já dávám synovi Dobrou mámu. Děkuji Veronika

Odpověď: Verčo, dobrý večer, maminky toto téma zcela vyčerpaly. :-) Já také neupřednostňuji žádnou značku, nekupujeme jogurty se zbytečnými éčky, kupuji i smetanové jogurty, občas ochucené tvarohy nebo lipánky, starší syn má rád mléčnou rýži.

Odpověď: Já dávám malé (15m)sladkou activii nebo lipánek vždy ráno po snídani. A jak se jí zlepšilo trávení :-) . Dobrá máma, Bobík, Pribináček i tvarohová activia nemají vhodná složení pro prcky.

Odpověď: Já osobně dávám 20 měsíčnímu synovi bílý jogurt ZOTT s živou jogurtovou kulturou nebo VIAN (vyrábí je firma HOLLANDIA KARLOVY VARY, a.s., prodává je jenom Kaufland a složení je toto: mléko, mléčná bílkovina, jogurtová kultura, probiotická kultura: biffidobacterium a Lactobacillus acidophilus, obsah tuku 3,7 % a stojí 4,50 Kč. Z tvarohových záležitostí je nejlepší LIPÁNEK.

Odpověď: Dobré ráno,Veroniko,jogurty dobrá máma nemají nic společného s jogurty!!!Nejvhodnější jsou hollandie,activie,chocenský,jihočeský,olma ve skleničkách,ale dobrou mámu bych svému dítěti teda nedala,stačí,když se budete vždy při výběru dívat na složení potravin.To samé,jako je pribináček,jen se podívejte na složení,sice ho od roku doporučují,ale nám je 15měsíců a ještě jsme ho neměli,ani se k tomu nechystáme.obsahuje totiž želatinu,která obsahuje rovnou 3-4éčka a z toho jsou dvě velmi nebezpečná.já vím,že těm éčkům se úplně nevyhneme,ale měla by jste je alespon trochu omezovat,pokud to jde.éčka,konzervační látky a další chemie by prostě neměli být ve stravě takto malých dětí,takže se při nákupu dívejte na složení a budete mít hned lepší pocit,že pro dítě děláte zase o něco více.

Odpověď: Jiřinka to už tady hodněkrát psala.Je to Activie a Hollandia.Mně je ale malá nechce jíst,taky jí dávám Dobrou mámu....

Odpověď: Můj téměř roční syn také nechtěl zpočátku jíst bílou activii. Tak jsem mu do něho přimíchávala přesnidávku. Teď má bílý jogurt rád a jelikož se zvýšilo množství a activia opravdu leze do peněz, tak mu dávám bílý jogurt ve větším balení. Čtu si složení. Pokud je tam mléko a jogurtová kultura a není přímo smetanový, tak nevidím problém.

Odpověď: R0man0 smetan0vé j0gurty js0u d0k0nce pr0 malé děti vh0dnějši! Vápnik se z nich vstřebává lépe než z n0rmálnich j0gurtů. Já dávám nejradši Ch0ceňský smetan0vý, přip. H0llandii. V těch d0brých mámách js0u škr0by, stejně jak0 v K0stikách - zahušťuji t0 b0 jinak by byly řidké jak js0u šizené - zas p0kud ditě jiný nechce, tak asi lepši něc0 než nic. My začinali s J0g0bell0u Fit slazen0u hr0zn0vým cukrem a p0stupně se d0prac0vali ke všem bilým j0gurtům.

Odpověď: Nechci zbytečně zadělávat u svého dítěte na obezitu. Ale je fakt, že tu a tam mu ho dát můžu, pro zpestření. Jako malí jsme smetanové jogurty také milovali. Díky za reakci.

Odpověď: Romčo,právě naopak,ted mají ty dětičky tak rychlý vývin,v prvních 2-3letech,že vydají tolik energie,tak je potřeba,aby jí zase zpátky načerpali.pro takhle malé děti jsou naopak nevhodné odtučněné jogurty,to samé platí u km po roce třeba do pokrmů,je vhodné plnotučné,nikoliv polotučné,nebo nízkotučné,takže se fakt těch jogurtů nemusíte bát.

Odpověď: Všude jsem četla, že polotučné výrobky jsou ideální. Netučné nekupuji ani pro sebe. No ty jogurty teda malému kupovat smetanové budu, je fakt velký a štíhlý, ale musím je hlídat před manželem. Ten má vysoký cholesterol a tyto výrobky má naopak zakázané:-)

Odpověď: Já zas četla že p0l0tučné výr0bky js0u d0bré až p0 2. r0ce věku, d0 t0 d0by je na0pak vh0dné pln0tučné a smetan0vé taktéž. Ale je ffakt že kdybych měla nějakéh0 extra 0béznih0 cvaldu, tak bych asi dala pln0tučné, t0 ale u nás nehr0zi a vy taky pišete že nemáte, tak mu d0přejte smetan0vé, je t0 pr0 něj 0pravdu lepši:-)

Odpověď: v té dobré mámě jsou nejen škroby,,ale také zahuštovadla,,barviva a taky i ta želatina,no prostě humus

Odpověď: Romano,nevidím důvod,proč by jogurt nemohl obsahovat smetanu,samozřejmě,že jogurty můžou být smetanové,ale opravdu záleží na celkovém složení výrobků,třeba ta dobrá máma,to je samá chemie,jenom se na to člověk podívá.

Odpověď: že se do toho pletu.Takže jsou lepší smetanové než tvarohové???
a při koupi si dát pozor na želatinu a na???????

Odpověď: Na těchto stránkách je přehled éček - http://www.bezkonzervantu.cz/ - stačí se dívat na složení a uvidíme, která éčka nejsou vhodná, a která naopak neškodí. Ale u bílých jogurtů na značce myslím nezáleží - většinou obsahují mléko, mléčnou bílkovinu, jogurtovou kulturu - ať nejsou nízkotučné. Většinou mají přes 3 % tuku. A určitě je lepší více smetanových než tvarohových. Ale takový lipánek je úplně bez chemie, tak určitě neuškodí a většinou dětem hodně chutná. Můj syn se po něm může utlouct. Musím kupovat 140 g, protože ten menší mu nestačí. Dostává ho ale maximálně 1 - 2x týdně.

Odpověď: Dobrý večer,nejlepší jsou opravdu ty smetanové,jako je chocenský,jihočeský,zvolenský,hollandie,activie,ve skleničkách od olmy,při výběru dát pozor na tu želatinu,další éčka,zbytečná barviva,konzervanty a chemické přísady.

Autor
-
ID otázky: 31683

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit