on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Příprava prsů v těhotenství

Dotaz: Dobrý den,
jsem prvorodička v 29+5 tt. Mé bradavky mají normální tvar, prsa jsou malá (65/A), ale během těhotenství se zvětšují. Celé těhotenství masíruji pokožku bříška, prsou i bradavky přípravky proti striím. Chci se zeptat,
- zda existuje speciální postup přípravy bradavek na kojení?
- zda mohu už nyní, v těhotenství, podpořit laktaci a minimalizovat příp. problémy?
Nechci nic zanedbat. Mnohokrát děkuji za odpověď.

Odpověď: Dobrý den, pokud máte normální prsa a bradavky, jak píšete, tak není nutná vůbec žádná příprava - žádné vytahování a kartáčkování bradavek apod., tím se může vyvolat jedině předčasný porod. Masáže olejíčky nebo krémy proti striím klidně provozovat můžete.
Připravit se na kojení můžete po teoretické i praktické stránce - absolvováním nějaké kurzíku, kde byste si nacvičila správnou techniku kojení. Můžete si prostudovat i tyto mé stránky, kde je technika detailně popsána. Ideální je dítě po porodu do 2 hodin přiložit a poté kojit velmi často, podle potřeba dítěte, což u novorozence může být i více než 12x za 24 hodin. Kdykoliv budete mít potíž nebo pocit, že si nejste jista, zda je všechno v pořádku, tak nakoukněte zde na stránky do databáze a tam zjistíte, že podobně jako Vy je na tom x maminek. Přeji Vám pohodový zbytek těhotenství a bezproblémový porod.

Autor
-
Příprava na kojeni v tehotenství
17. 01. 2009 13:50:47
ID otázky: 31671

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit