on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Mlaskání

Dotaz: Hezký den. Jiřinko,potřebovala jsem se poradit, můj syn skoro 3 měsíce, s mlékem nemá problém, přibírá dost, ale asi se neumí pořádně přisát, nebo sát, já nevím. Protože ho nemůžu donutit, aby pořádně otevřel pusinku, prostě mu to nejde a strašně pri tom mlaská, a přisává vzduch. Někdy , často mu to zaskočí.Nepije prostě vůbec hezky plynule, co s tím mám udělat?Děkuji za radu.

Odpověď: Radko to máme stgejný problém tak jsem zvědavá co vám Jiřinka poradí. Já zkouším občas mu jakoby popotáhnout spodní ret a trošku roztáhnout. Ne vždy se to povede.Pak mu hodně tlačím prso k pusince a časem tak po 5 minutách se jakoby víc roztahá a pak už ho má normálně a nemlaská. Ale říkám si, hlavně když pije. slyším jak polyká a to je hlavní, ne?

Odpověď: Ano, děláte to správně. :-) Důležité je, aby byla bradička dítěte a dolní čelist zabořená hluboko do prsu, aby dítě mohlo to mléko ven, směrem k bradavce vytlačovat. Některé děti se tu detailní techniku opravit prostě nenechají (např. můj mladší syn má techniku děsnou, měla jsem 2 měsíce rozkousané bradavky, ale jakákoliv snaha z mé strany o úpravu vedla k ještě silnějšímu stisku čelistí, on byl vždy tvrdohlavý a nikdy si nenechal ohledně jídla do něčeho kecat), důležitý je výsledek - prospívající dítě a pokud možno pro matku nebolestivé kojení. Ne každé dítě má prostě techniku kojení dokonalou, tak jako ne každý z nás je operní zpěvák. :-)

Odpověď: Radko, ve 3 měsících s tím už mnoho nenaděláte, to už má ditě techniku kojení natolik zafixovanou, že se dá opravovat jen těžce. Pokud hezky přibývá a Vy nemáte poraněné bradavky, netrpí hodně moc na prdíky nebo bolení bříška, tak to neřešte, jen se snažte, aby jste mu prso do pusinky vložila až opravdu patřičně tu hubičku otevře. :-) Zvolte také polohu, kde bude mít hlavičku výše než nožky, aby mu tak snadno nezaskočilo.

Autor
-
ID otázky: 31648

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit