on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Hnis a hydrogelove tampony

Dotaz: Dobry den,
prosim Vas o informaciu, ci je mozne pouzivat hydrogelove tampony pri hnisajucej ragade a ako postupovat. Treba vopred ranu dezinfikovat ?
Zacala som totiz pouzivat tampony a zda sa mi , ze stav ragady sa zhorsil, je v nej viac hnisu a je bolestivejsia.Zial v navode tohto vyrobku som nenasla podrobne zlozenie / je vobec sucastou tamponou nejaka latka,ktora dezinfikuje ranu ? /
Velmi pekne Vam dakujem za radu.

Odpověď: Andreo, dobrý večer, hydrogelové polštářky se používají např. i na léčbu dekubitů - proleženin a na jiné druhy otevřených hnisajících ran. Jde o formu léčby, kdy polštářky jsou napuštěny takovými látkami (určitě nemusíte dopředu nijak dezinfikovat, samotný tampón obsahuje antibakteriální, dezinfekční složky), které urychlují proces hojení, snižují riziko infekce, omezují vznik jizev, zabraňují vzniku zánětu apod. Složení Vám teď nepovím, taky to zrovna nemůžu najít. :-) Ale maminky mají většinou výborné zkušenosti. Zkuste vydržet s tampóny na prsu 24 hodin a pokud se to opravdu lepšit nebude, tak se poraďte spíše s lékařem. Vlhký způsob hojení je totiž opravdu fungující a moderní metoda léčení ran a pokud by na Vás nepůsobila dobře, tak bych uvažovala spíše o kvasinkové infekci, kdy bych ránu spíše vysušovala, např. pomocí genciánové violeti či mastí s protiplísňovým účinkem. Přeji brzkou úlevu od bolesti!

Autor
-
ID otázky: 31619

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit