on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Průhledná boulička

Dotaz: Dobrý den Jiřinko, moc děkuji za stránky jsou super moc mi pomáhají. Odhodlala jsem se napsat, protože si nevím rady. Mám 22týdenní holčičku. Plně kojíme. Nikdy nebyl žádný problém až nyní mně přisání a kojení z levého prsu bolí po kojení jsem na bradavce objevila průhledné milimetrové bouličky. Jsou hned nad středem bradavky vpodstatě u ústí. Ošetřuji bepanthenem a přes den chodím na volno i když z tohoto prsa mi dost teče mlíčko, takže se několikrát převlékám. Chtěla bych se zeptat jak nejrychleji to vyléčit.
Moc děkuji

Odpověď: Lucko, dobrý den, Bepanthen nepomůže, zkusila bych genciánovou violeť nebo Betadine roztok na dezinfekci, zkuste ty průhledné bouličky jemně setřít, může jít o půchyřky způsobené podtlakem, nemělo by jít o nic vážného. Pokud se Vám podaří ty bouličky setřít, zkuste použít mastičku Calcium Pantothenicum nebo Bepanthen plus.

Odpověď: No setřít to nejde a bolí to víc než včera bouličky se slily do jedné tak 3x1mm a 1mm vysoké. Vypadá to úplně jako kapka vody na špičce bradavky. Asi to bude puchřek jak jste psala. Už jsem muže vyslala pro genciánovou violeť. A mám potírat po každém kojení (kojíme vždy 1kojení 1prs) a před dalším kojením umýt? A co když to praskne když malá bude pít? Nevadí to? Předpokládám že propichovat to nesmím....
Moc děkuji

Odpověď: Lucko, to je cílem, aby to prasklo, pak se Vám uleví. Je možné i propíchnout, ale musí to být nahřátou jehlou, nesmí to být infekční a hned pak aplikovat tu dezinfekci. Takže stačí dezinfikovat 2-3 dny, mělo by se to rychle zhojit. Genciánu umývat nemusíte, Betadine jen lehounce otřít, neumývat - Vy to naopak budete potřebovat vysušit.

Odpověď: Jiřinko moc děkuji. Už puchýřek prasknul a kojení bolí jen první 3min. pak už je to jen nepříjemné. Je pravda že se to hojí rychle už se těším zase na příjemné kojení.
Moc děkuji

Odpověď: No, vida, tak to ráda slyším! Ty puchýřky se občas rády vracejí, tak snad to nebude Váš případ. Ale nyní už budete vědět, jak na to. Přeji Vám příjemné kojení!

Autor
-
ID otázky: 31598

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit