on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Příkrm od 4.měsíce, když je dítě částečně na odstříkaném MM a částečně na UM?

Dotaz: Vážená paní Jiřinko již několikrát jste mi dobře poradila, proto se na Vás obracím i dnes. Dcerce byly minulý týden 3 měsíce. Je částečně na odstř.MM (4 dávky) a částečně na Nutrilonu (3 dávky po 130 ml). Lékař mi nařídil začít dokrm zeleninou již od 4. měsíce, protože prý není plně kojena. Zdá se mi to velice brzo. Porodní váha 3,30, nyní 5,76, délka 60 cm.
A zvýšit dávku mléka na 150 ml.(což by si opravdu dala, ale já mám strach abych ji moc nepřecpávala) Děkuji za váš názor Šárka

Odpověď: Dobrý den Šárko, nevidím jediný důvod, proč začínat s příkrmy už nyní, Váš lékař by měl vědět, že jednoznačné doporučení WHO je začít s příkrmy až po 6. měsíci věku, pokud dítěti mléko dostačuje (jakékoliv mléko, tedy UM i MM), není důvod dětský trávící trakt zatěžovat dříve, než je nutné.
Dcerka by nyní měla vypít za den okolo 900 ml mlíčka a pokud jí dáte 7 dávek po 130 ml nebo 6 dávek po 150 ml je opět jen na Vás. :-) Dcerka prospívá hezky, takže její výživa je dostatečná, optimální. A Vy jste velká šikulka, že pro dcerku to MM odstříkáváte, je to pořádná řehole, moc dobře to vím. Klobouk dolů Šárko, máte můj obdiv!

Autor
-
Příkrmy - kdy a jak začít
24. 09. 2008 18:22:03
ID otázky: 31568

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit