on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

zábaly na zeštíhlení při kojení

Dotaz: Dobrý den jiřinko, velice si Vás vážím, je super co pro nás maminky maminky děláte a jak nám pomáháte překonávat různé nástrahy ...-).
Měla bych na Vás dotaz - jsem téměř 9 měsíců po porodu, chlapeček krásně prospívá - do 6ti měsíců plně kojen (PV 3,21kg - v necelých 8.měs. - 10,8kg), stále kojím tak 3-5 denně - a ted k dotazu, přála bych si už konečně zhubnout poslední kilogramy (nabrala jsem téměř 30!!!!! - při výšce 186 cm se tedy trochu ztratily, ale i tak je to strašné) zbývá mi asi 8 kilo, myslíte že bych mohla zkusit tzv zábaly Universal contour wrap, mám na ně i odkaz, ale přijde mi nefer sem dávat webovky, ale pokud bych Vám jej mohla zaslat třeba na mail? Jde mi o to, zda to rychlé zeštíhlení o centimetry nebude mít vliv na mlíčko?? Zda se tam nebudou ty toxiny co jdou z těla ven hromadit? Ptala jsem se přímo tam, prý ne.., ale náte to komerce a já mám trošku obavy.... Vím, že bych měla především upravit jídelníček, ale na to se nějak nedokážu přinutit, ale čas od času se snažím .-)
Děkuji Vám mnohokrát za radu
Veronika

Odpověď: ... ještě pokud můžu se zeptat na jídelníček našeho malého Kubíčka, zda je v pořádku
ráno kojení
dopoledne ovoce
poledne masozeleninový příkrm - je už třeba dávat žloutek?
odpoledne kojení
večer kaše
v noci kojení - 1-2x
máme už začít i odpoledne dávat příkrm? Jinak malý mi jogurty nepapá, dáví se z nich, je nějaká jiná alternativa - např. puding nebo něco jiného...? A vaří se již i z kravského mléka nabo se vaří z UM?
Děkuji mooc

Odpověď: Verčo, dobrý den, nevím o jaké zábaly jde, takže neporadím. Pokud nebudete hubnout rychleji než 0,5 - 1 kg týdně, tak bych neviděla problém.
Co se týče jídelníčku, tak je v pořádku, jen už bych pomaličku přidala další příkrm. Pokud nebaští jogurty, tak můžete zkusit do jogurtu přidat trochu ovoce nebo piškotů, ne každé dítě miluje čistě bílé jogurty. Jinak se dá dát i trochu kaše s ovocem místo toho jogurtu, do toho roku ten výběr mléčných výrobků není tak velký. Z kravského mléka vařit až po roce věku, pudinky také až po roce, žloutek můžete.

Odpověď: Jiřinko já to s tím jogurtem ovoce ma sušenkou zkoušela, výsledek je stejný, i když je ho tam třeba jen lžička, začne se dávit.... Jinak na večer dáváme ovocnou večerní kaši, tak to nevadí, když bude mít 2x za sebou kaši? A jinak ovoce - nejlíp papá banány, jinak téměř nic , snažím se mu do banánu míchat někdy jablíčko, hrozno, ale nevím co dál, ted toho ovoce není mnoho...-(
Ohledně tech zábalů.. jedná se o toho: http://www.mujclovek.cz/index.php?page=formovani
Děkuji moc

Odpověď: Verčo, nevidím na těch zábalech nic pro kojení škodlivého, nicméně si myslím, že je to tahání peněz z lidí a v žádné zázraky nevěřím. Jedině pestrá, zdravá strava a dostatek pohybu, to je jediný recept, který zabírá 100%. :-)
Můžete dávat 2x kašičku, určitě to lze, ale ten jogurt bych zkoušela, třeba mu přijde někdy na chuť. Jinak co se týče ovoce, tak ovocné přesnidávky, lze vyzkoušet mražené ovoce apod., není nutné se omezovat jen na sezónní ovoce. Já mám třeba plnou komoru zavařených borůvek a švestek. :-)

Odpověď: Jiřinko jste zlatá děkuju moc, to jsem nevěděla, že může i mražené ovoce, tak to určitě vyzkoušíme..:-) a pomalu začneme s dalším příkrmem.... S tím hubnutím já vím, ale nějak k té pestré stravě se musím sama donutit, tak hledám klasicky berličky jinde..:-)

Autor
-
ID otázky: 31567

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit