on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

5 měsíční dítě saje jen ze špičky bradavky

Dotaz: Dobrý den. Mám 5měsíční dceru, kterou s malýmy problémy plně kojím/por. váha 3,45 nyní 7,5kg/. Již v porodnici velmi silně sála, nechtěla však vzít do pusinky celý dvorec. Doma se problém částečně upravil, jak však roste a sílí, čím dál silněji se ručkama zapírá a odtahuje a tahá jen za špičku bradavky. Největší problém je v klasické poloze madony. v leže je to lepší, v noci nejlepší. Mám ještě 2 starší syny, kterým potřebuju zajistit program na prázdniny a moc by se mi hodilo, kdybych zase mohla kojit vsedě. Je nějaký způsob, jak odnaučit dcerku tahat za bradavku? Často je po kojení z toho přetlačování úplně zpocená. Děkuji.

Odpověď: Hanko, krásný den, bohužel v tomto věku s tím už mnoho nenaděláte. Nemá smysl se mnoho s dcerkou přetahovat, spíše zkuste třeba fotbalovou boční polohu nebo polohu tanečníka na polštáři (koukněte do techniky kojení vlevo), kde je to dítě prsu blíže a zase tak s ním nemůže bojovat. Ale jinak opravdu žádnou osvědčenou radu nemám, já bojuji se svým synkem (12,5 měsíce) také, už dlouho, určitě půl roku minimálně. Prostě by z prsu pil nejraději dva metry ode mne. :-))

Odpověď: Ještě jsem zapomněla dodat, že mám spíš malá prsa a že se snažím kojit v klidné místnosti, na kojícím polštáři, snad správnou technikou..

Autor
-
ID otázky: 31519

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit