on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

8,5 měsíční dcera vůbec nechce pít.

Dotaz: Dobrý den Jiřinko!
Mám problém ,který už pomalu přestávám zvládat hlavně psychicky.Mám 8,5 měsíční dceru a pítí včetně kojení se nám stalo každodenním bojem.Dcera má celkově málo tekutin podle počuraných plen a tmavší moči už delší dobu,ale zatím se nám to dařilo jakž takž zvládat.Nechala se aspoň nakojit 2x krátce přes den,2x normálně v noci ve spánku a ráno kdy nechce pít z prsu vůbec jsem jí tak 150-180 ml odstříkala a dala vypít stříkačkou.Přes den se snažím dávat i jiné tekutiny,ale nepije ani z lahve,ani z hrníčků všech možných druhů,ze lžičky trochu a stříkačku nechce ani vidět.Poslední týden už nechce ani v noci ve spánku.A navíc jí nic moc nechutná.UM odmítá úplně,čaje,šťávy a vodu jen po troškách celkově tak max 150-200 ml za den.Přijde mi,že už je to více méně i tím jak jí pořád nutím.Zkoušela jsem snad už všechno.Bojím se,že nakonec skončíme v nemocnici na kapačkách,jak už nás delší dobu straší lékař a tím pádem se nějak nemůžu donutit ke klidu.Je to takový začarovaný kruh.Nevím co pro to ,aby začala víc pít,ještě udělat.
A ještě jeden dotaz.Může se mléko opravdu ztratit po prodělaném šoku?Do teďka jsem i přes posané problémy s laktací problém neměla a mlíčka bylo i díky odstříkavání dost.Asi před 5 dny jsem se opravdu pořádně vyděsila,když mi starší dcery ze srandy schovaly v obchodě malou i s kočárem.Lekla jsem se opravdu hrozně když jsem jí nenašla před uličkou kde jsem jí nechala stát.Od té doby se mi téméř ztratilo mléko,neodstříkám skoro nic ať se snažím jak se snažím.Mám vydržet a doufat,že se laktace znova obnoví?Stačí když malá jen tak chvilku tahá i když naprázdno?Většinou se mi pak mlíčko trochu spustí a odstříkám o něco víc.Jiřinko děkuji za radu a hlavně psychickou podporu,kterou mi vždycky dodáte a hlavně za váš čas.Dáša.

Odpověď: Dášo, krásný den, mlíčko se po prodělaném šoku neztratí, to se nebojte. Ale zablokuje se spouštěcí reflex a tím pádem mlíčko špatně teče, dostane se ho k dítěti málo, nejde ani odstříkat a pak se i toto málo mlíčka udělá. Když se pokusíte dostat do pohody a nebudete na to myslet, tak by se laktace zase měla rozjet. Nebojte se - ona tam je, funguje, ale nyní je jen zablokovaná.
A co se týče toho pití. Jak já Vám rozumím! Můj syn měl už také jít do nemocnice na kapačky, zkoušela jsem vše, musela jsem mu nutit pití i násilím, ale vše marné. A nakonec jsem koupila granulovaný bylinkový čaj od Hippu, hooodně ho naředila a světe div se, syn začal pít docela dobře a alespoň těch 500 ml denně zvládne, někdy i litr. Také se nám osvědčila lahvička s brčkem a největší hit je cokoliv, z čeho pijeme my, ať už je to plastový kelímek nebo sportovní lahev. To nám syn tak rve z ruky, že máme co dělat, abychom to udrželi. Ale Dášo, každé dítě je naprosto jiné, musíte najít prostě něco, co synovi bude moc chutnat a nebo lahvičku, hrníček, lahev, ze které bude nadšeně pít. Přeji hodně štěstí a pevných nervů, jistě se to dříve nebo později podaří. Já byla také naprosto zoufalá až do synových 11,5 měsíců jsem podstupovala dennodenní boj za kapku tekutin (on nechce ani pít z prsu a za den vypil max. 50-100 ml jiných tekutin a to do něj doslova nacpaných). Tak snad jsem Vám dodala alespoň nějakou naději, my byli stejně, né-li hůře beznadějný případ.

Autor
-
Odmítání tekutin
07. 07. 2008 15:20:46
ID otázky: 31510

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit