on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Dortík pro roční dítě

Dotaz: Dobrý den Vám, Jiřinko, i maminkám! Chci vás poprosit o radu - dcerka bude mít za pár dní rok. Chci jí udělat dort, ale nevím, jaký by mohla - všude v cukrárnách mají na obrázcích ty načančané, barevné, asi hrůzostrašně sladké, které vypadají hezky na pohled, ale ochutnat bych jí asi nemohla dát...a co by to bylo za narozeniny bez dortíku??? Jak jste to řešila, Jiřinko - jestli se nemýlím, byl vašemu synkovi rok před pár dny...:-) Moc děkuji za radu či tip. Krásný sluníčkový den!

Odpověď: Adélko, dobrý den, ano, dortík syn dostal a co s ním udělal, to ani nechtějte vědět, moc z něj nezbylo. :-)))) Moc mu chutnal! Takže tady je receptík, je to jednoduché:

2 tvarohy nebo zakysané smetany (u té je ale nutné použít želatinu, s pudinkem tak dobře nedrží tvar, raději používám ty tvarohy + pudinky)
500 ml mléka (může být i umělé mléko nebo MM)
1 malý bílý jogurt
100-150 g másla
cukr dle uvážení
2 vanilkové pudinky
balíček piškotů
ovoce - může být kompotované, lepší je drobnější a měkké ovoce
želatina, trochu šlehačky, oříšky, strouhaná čokoláda, lentilky nebo ovoce na ozdobu

Uvaříme pudink z půl litru mléka a 2 pudinků (pozor, velmi rychle houstne!), je potřeba, aby byl dostatečně tuhý. Necháme vychladit. Po vychlazení rozmixujeme se 2 tvarohy a cukrem (množství dle uvážení) do hladkého krému.
Dortovou formu vyložíme alobalem a dno vyložíme dvěma vrstvama piškotů. Ty zakapeme ovocnou šťávou (z kompotu), ale lze použít i mléko nebo vodu - aby byly piškoty měkčí a dortík se dal krájet. Zalejeme půlkou tvarohového krému a dáme další vrstvu piškotů. Na ní rozmístíme ovoce (pokud je větší ovoce, tak nakrájet na drobno). Nahoru zalejeme druhou půlkou tvarohového krému a nazdobit (buď tedy želatinu a pak dozdobit nebo zdobit přímo na krém). Já nyní dávala červený rybíz a z něj jsem i udělala nápis "Tomášek" a "1". Dortík se musí vychladit alespoň přes noc, aby krém ztuhl.
Tak dobrou chuť. :-))


Odpověď: Dobrý den,
mému synovi byl před pár dny také rok, tak jsem na internetu hledala recepty na dortík, který by byl pro něj vhodný. I Jiřinka zde myslím zmiňovala dort z piškotů, zakysané smetany a ovoce, takže jsem udělala ten. Ozdobila jsem ho ovocem, lentilkami a marcipánovými figurkami (ty jsme snědli samozřejmě my) a malému se moc líbil, dokonce i všem chutnal :-)

Autor
-
Příprava pokrmů
02. 07. 2008 13:41:38
ID otázky: 31508

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit