on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Dudlík - jak se ho zbavit?

Dotaz: Dobrý den Jiřiřnko!
Chtěla bych vás poprosit, zda nemáte nějaký fígl, jak se zbavit dudlíku. Mám skoro 2letou holčičku a je na dudlík tak strašně fixovaná, že už mě to začíná trápit. Bez něj by ani náhodou neusnula a když jí v noci vypadne z pusiny, hned začne kňourat a šmátrá po něm a strčí si ho tam zpátky nebo musím já, takže dudlá celou noc. Zrovna tak když spinká přes poledne. A někdy když je mrzutá, tak ho chce i přes den. to se snažím odvést pozornost na hračky nebo knížky, ale někdy se mi to nepovede a musím jí ho dát. Už jsem zkoušela, že ho hodíme spolu kačenkám do potoka nebo dáme na okno ptáčkům, ale to vždycky spustí takový strašný řev a drží si ho a nechce ho dát. Tak se ptám, zda nemáte radu :-) Nebo i maminky... Za jedno s ezačínám bát, aby jí to nějak neškodilo a za druhé myslím, že je nejvyšší čas se ho zbavit, ale neumím si představit to usínání a vlastně celou noc...
Děkuji Jiřinko mnohokrát za jakýkoliv názor a radu a přeji vám i celé rodince hezký den!!!

Odpověď: Vando,syn byl taky na dudliku TOTALNE ZAVISLY!Ja jsem dudliky posbirala,vyhodila a proste se ztratily.Prvni den jecel uplne hrozne,ale ja jsem se na to psychicky pripravila,navarila si dopredu na 3dny a venovala se jen jemu a za odmenu si v hrackarstvi vybral velky balon.Vzdycky kdyz ho zacal hledat,hledala jsem jako s nim a za par dni byl klid.Nebo zkuste dudlik ustrihnout,to zabralo kamaradce:-)

Odpověď: Dobrý den, taky nás to čeká. Druhý syn bude mít 2 roky v srpnu a dudlík má taky na spaní. Říkala jsem si, že ho napřed zbavím přes léto plínek, a až to budeme mít za sebou dáme pryč i dudlík podobným způsobem jak píšete. Můj první syn když měl 2 roky a nějaký ten měsíc, tak se kamarádce narodila holčička, tak jsme ho dali mimčovi. Od jiných znám i příklad, že zabírá Mikuláš s čertem (samozřejmě nenásilně), ale to by jste musela počkat do zimy. Taky se připravte, že když bude dítě ochotné a dudlík už přece jenom někomu nebo někam dá, tak si dvě tři noci trochu pořve. Ale pak zapomene. Aspoň tak to bylo u nás u toho staršího. Nejlepší třeba koupit hned nějakého plyšáčka do postýlky. Tak se mějte.

Odpověď: Dobrý den, já myslím, že ještě máte chvilku času, říká se, že dudlíčku by jste se měli zbavit do 2,5-3 let. Až bude dcerka ještě o kousek starší, tak se s ní už dobře domluvíte. A opravdu dudlíček slavnostně hodíte kačenkám (nejlépe by ho měla hodit přímo dcerka), když už bude velká holčička, která si za odměnu vybere nějakou úžasnou hračku místo dudlíku. Ale pak už samozřejmě nesmíte vyměknout za žádnou cenu a jít po nocích ten dudlík do potoka lovit. :-)

Autor
-
Dudlíky, cucání ručiček
18. 06. 2008 14:13:22
ID otázky: 31501

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit