on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Jaký poměr zeleniny k přílohám a jak často můžu dávat rýži?

dotaz: Mám dceru (6,5 měsíce), kterou jsem do 6. měsíce jen kojila a nyní již 3 týdny začínáme s příkrmy. + dále kojím. Zatím baští zeleninku k obědu (130 - 170 ml). Jedeme podle Vašeho jídelníčku, který jsem si stáhla z Vaších stránek. Zatím mám vyzkoušeno - brambor, rýže, mrkev, brokolice, hrášek a kukuřice a špenát ( z toho bohužel zvracela). Nevím si však rady, v jakém poměru jí dávat brambor a rýži k ostatní zelenině. Zatím to dělám tak, že uvařím 1-2 brambory nebo 3 polévkové lžičky rýže (syrové stav) a k tomu dám 2-3 polévkové lžíce různé zeleniny. Každý den má brambor nebo rýži + 2-3 druhy zeleniny. Je to správně ? A jak často mohu dávat rýži? Malé moc chutná, má jí raději než brambor.

Trochu jí po zavedení zeleniny trápí kakaní, tak jsem jí zkusila dát švestkovou přesnídávku - Frutapura od Hami. Snědla 2-3 lžičky, moc jí to nejelo - trošku to je kyselé. Tak jsem jí to zkusila smíchat s rýži a to už bylo lepší (20-30 ml). Může mít rýži k obědu a občas i k svačince, když má problém s kakáním ? Nebo už je té rýže moc ?

rada: Leni, dobrý den, dost pravděpodobně má dcerka potíže s kakáním právě díky rýži, kterou má tak ráda, ale která hodně staví a způsobuje zácpu. Takže s rýží rozumně, 3x týdně stačí bohatě. Jinak poměr příloh k zelenině osobně dávám 1/3 - 1/2 přílohy a zbytek zelenina.

Autor
-
ID otázky: 31387

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit