on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Bodavá bolest prsou (bradavek) vždy poránu

Dotaz: Dobrý den,
moc děkuji za tyto stránky, které mi pomohly při kojení již několikrát...
Mám 7 týdenní miminko, plně kojím...bradavky jsem měla několikrát popraskané, malá z mé krve měla dokonce několikrát úplně černé hovínko...:-( Začala jsem používat (už 2 dny) hydrogelové tampony od chicca...nicméně už několik dní mám bodavou bolest v oblasti bradavek - trochu pálení, ale spíše bodání - a to vždy po kojení brzy ráno, tzn. kolem páté-šesté hodiny. Nejde samozřejmě ani spát...odezní to tak do 3 hodin (do dalšího kojení). Během dne mě bradavky a prsa bolí, ale není to tato bodavá bolest...Kojím teď většinou z obou prsou při jenom kojení, malé jedno nestačí. Teď se to opakuje 3 rána po sobě, předtím nárazově třeba ob den, ob dva dny...)
Teplotu nemám a zatvrdliny jsem na prsou nenahmatala...
MOhl by to být zánět? Proč se to objevuje vždycky takto nad ránem? Bohužel přes den neumím spát a usínám kolem 12 v noci...ráno je jediný čas, kdy můžu spát, takže jsme z toho velmi unavená... Děkuji moc za jakokoli radu. Zuzana

Odpověď: Dobrý den Zuzano, na zánět bych to neviděla, ten se projevuje jinak. Ale mohla by to být kvasinková infekce - zkusila bych 3x denně potírat bradavky a dvorce genciánovou violetí a uvidíte, zda to pomůže. Syndrom bělavé bradavky, který zmiňuje maminka níže by to teoreticky mohl být také, ale tam spíše to bývá bodavá, prudká bolest celého prsu nejen bradavek. Ale zkuste si prostudovat v sekci databázi ot. a odp. hned první část o bolavých prsou a bradavkách a porovnejte ty Vaše příznaky s těmi, které jsou tam různě uvedeny. Když tak to zkuste upřesnit a hlavně moudřejší budeme po 3 dnech používání genciány. Pokud jde o kvasinku, tak by nějaké zlepšení mělo nastat.
Jinak zatím zkuste i teplé obklady třeba z heřmánku nebo šalvěje, když prsa začnou bolet a klidně si vezměte Paralen nebo Ibuprofen do síly 400 mg.

Odpověď: Zuzano, já měla potíže podobné, ale způsobené "syndromem bílé bradavky" (ten si můžeš vyhledat ve vyhledavači). Bolela mne bradavka během kojení a třeba i dvě hodiny po. Zkus vydržet, mně to přešlo do 3 měsíců věku miminka. Držím palce. Třeba Jiřinka přijde na to, jak ti ulevit hned.

Autor
-
ID otázky: 31364

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit