on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Kapky Hylak forte

Dotaz: Dobrý den, malý má tři měsíce, a protože máme neutále problémy se stolicí (je hodně řídká, občas se v ní vyskují hleny), doktroka nám doporučila kapky Hylak forte. Doma jsem ale zjistila, že není vhodné tyto kapky podávat s mlékem. Plně kojím, tak teď nevím, jestli je malému můžu dát před kojením, nebo je radši dávat mezi kojením s kojeneckou vodou. To mám ale strach, aby pak stejně nevyžadoval kojení, protože jsme jeden čas užívali Sab simplex, dávala jsem mu ho na lžičce a poté nakojila. Jinak Vám a všem co tu zavítají přeji hezký den.

Odpověď: Dobrý den Moniko, MM má vyjímku, to není až tak mezi mléko počítáno. Ostatní mléka zahleňují a mohou se různě na ty léky tím pádem vázat, když se produkce hlenu zvýší a pak nemusí lék dostat tam, kam patří, případně mléko může účinky některých léků neutralizovat. Ale pokud se Vám podaří dát ten Hylak třeba mezi kojením s troškou kojenecké vody, tak by to možná bylo lepší. Určitě si to prcek nemusí vázat nutně s navazujícím kojením. Zkuste mu to dát třeba na jiné lžičce (třeba na plastové, pokud jste dávala ty Sab simplex na kovové či naopak).

Odpověď: Moniko, my je dávali před - ale Davídek byl ochoten čajík vypít. Pokud ti malý nepije nic jiného, tak nevidím problém, abys mu dala kapky a on to zapil z prsu. Dana

Odpověď: Jen pozor, ten hylak je děsně kyselý, ale zapitím to zmizí:-) Já ho dávala při průjmu samotný, protože malý skoro nepil, jen to trošku zapil. Získal si tím na asi 14 dní odpor k jakýmkoliv lékům či kapkám na lžičce! Když začal pít, tak jsem to ředila. Naředěný není tak hrozný. Zkuste to ochutnat, chutná jak ocet. S mlékem to nedopotučují, protože by ho to mohlo srazit, to nevím, jestli i u mm. Radši bych to s něčím smíchala, i s mm.

Odpověď: Děkuji za rady, opravdu jsou ty kapky kyselé jako ocet. Při představě, že mu to dám s kojeneckou vodou když je zvyklý na mlíčko, no nevím jak bych uspěla. Dneska není dobře naladěný, tak jsem mu to nakonec dala před kojením neředěné, naštěstí to nevyplivl, tak uvidíme. Monika

Autor
-
ID otázky: 31354

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit