on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Hormony - vždy okolo menstruace mám málo mléka

Dotaz: Dobrý den,Jiřinko, prosím o radu.Mám pět měsíců starého prcka a celou dobu se potýkám s tvorbou mléka.Vždy před menstruaci mám krizi, kterou musím řešit tím ,že zvyšuji laktaci. Tato krize trvá většinou dva týdny pak je dva týdny vše v pohodě,týden před menstruací začne vše na novo.Není nějaká možnost jak tento stav zmírnit a laktaci upravit?Jsem už docela z toho věčného zvyšování laktace docela unavená.Stačil by mě jen nějaký nápad ,který ráda vyzkouším.Kojení se nechci vzdát!!!Dále mám strach že ,když začnu za měsíc s příkrmy tak se mě nepodaří laktaci udržet.Neporadila by jste mě jak na to mám vyzrát.předem děkuji za odpověď máte moc pěkný stránky,Které mi moc pomáhají s tím mím bojem o mléko.Přeji hezký den.

Odpověď: Dobrý den Michaelo, no to je tedy práce, to mne mrzí, že máte takové potíže. :-( S tím se bohužel mnoho nedá dělat. Naštěstí to není příliš častá potíž, ale pár maminek s podobnými problémy mám. Bojují, nic jiného jim nezbývá. :-( Zkuste si nechat vyšetřit hormony štítné žlázy, případně se i poraďte s gynekologem, protože to, jak Vám "hapruje" laktace v souvislosti s menstruací signalizuje, že s těmi hormony není všechno tak, jak má být, buď je jich nadprodukce nebo nějaký chybí. Podezírala bych hormon prolaktin, asi se Vám hodně snižuje. No, zkuste se poradit s gynekologem či endokrinologem, zda by neměl nějakou radu. Ze strany laktačního poradce Vám nemohu poradit nic, zvyšování laktace běžnými způsoby zvládáte sama jistě velmi dobře, už jste asi odborník...nechtěný.
A těch příkrmů se nebojte, ba právě naopak - pomůže Vám to psychicky, když už nebudete 100% zodpovědná za výživu dítěte. Mělo by to pak jít lépe, budete klidnější. Takže hlavu vzhůru, když jste to zvládla dosud, tak není důvod, aby to tak nebylo i nadále! Držím pěsti!

Autor
-
ID otázky: 31345

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit