on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Přidávat dítěti, které je stále nemocné vitamíny?

Dotaz: Dobrý den, náš prcek má dnes 31 týdnů. 1. ledna jsme prodělali zápal plic, brali jsme 14 dnů ATB:((. 29.1. nás naočkovali 3 hexavakcínou, i když mohli klidně i 3 měsíce počkat. Prcek bohužel s oslabenou imunitou po nemoci i očkování znovu dostal laryngitidu:(. Doktorka mi tvrdí, že musí užívat celaskon a b komplex, protože z mého mléka, masozeleninového příkrmu a dopolední ovocné svačinky jich dost nemá. Myslíte, že má pravdu? Já bych mu nejraději nepřidávala nic. Taky už zuří, že pořád nedávám čaje ani jiné tekutiny. Všechny informace a nejen o kojení mám právě z Vašich super stránek, takže vím, že třeba tekutiny zatím nejsou potřeba. Pořád plně kojíme, por.váha 3150 gr. 51 cm, nyní 8900 gr. 72,5 cm :)). Poradíte prosím co si myslíte o přidávání vitamínů, potřebuje je opravdu? Děkuji za odpověď a přeji hezký víkend ;-).

Odpověď: Dobrý den Ivetko, no, to je hezké. :-( Lékařka naočkovala dítě s oslabenou imunitou a nyní se snaží to tak trochu hodit na Vás. :-( Hmm, ohrozila Vaše dítě, laryngitida není žádná legrace a rozhodně tomu pomohlo to očkování, které obecně imunitu velmi zatěžuje a pokud dítě mělo zápal plic (což je vážná nemoc), tak se rozhodně mělo s dalším oslabováním imunity v podobě očkování dostat. Brr, úplně mám husí kůži.
Vitamíny bych osobně nepřidávala, dítěti začínají v této době při plném kojení chybět, hlavně železo, ale právě tím, že se začne s masozeleninou a ovocem se to doplní. Máte jídelníček zcela optimální, ostatně skvěle prospívající dítě je toho důkazem. :-) No a za měsíc se už na nás pomaličku bude smát jarní sluníčko, které snad všechny nemoci zažene. :-)
Co se týče tekutin, tak můj názor znáte, pomalinku začněte nabízet, hlavně v době, kdy je už nějaké kojení zcela nahrazeno příkrmy. No, máme asi stejně staré děti (synek má 7 měsíců a pár dnů) a tekutinky pomaličku zkoušíme, no, bez valného úspěchu. :-)
Tak hlavně ať je to Vaše robátko pěkně zdravé!

Autor
-
ID otázky: 31335

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit