on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Doma vyráběné kaše

Dotaz: Dobrý den, v pondělí jsem tady řešila, že můj 8 měsíční syn nechce instantní kaše na večer. Vyzkoušela jsem další druh, ale opět bez úspěchu. Připadá nám s manželem, že mu prostě vadí ta "prášková pachuť" kaší. I když jsme do ní dali jeho oblíbený jogurt, tak nás po pár lžičkách prokoukl a už dále nechtěl. Rozhodli jsme se, že instantní kaše znovu vyzkoušíme, až bude starší a teď mu budu dělat kaše doma, jenže nevím, jak na ně. V databázi "zavádění příkrmů" jsem si našla suroviny - oves, ječmen, pšenice, žito, rýže, kukuřice, pohanka, jáhly. Ale nevím, jak ty kaše uvařit. U rýže je mi to jasné - uvařím rýži, scedím, rozmixuji a dám ovoce, ale jak u ostatních obilovin? Můžu postupovat stejně, případně je předem ještě namočit? Můžu používat i vločky nebo je to ještě brzo (ječné, ovesné, žitné). A co ječné mini kroupy? Pokud bude i tyto kaše odmítat, můžu mu dávat na večeři na střídačku jogurt s přesnídávkou? A jak můžu v jeho věku doplnit jídelníček o obiloviny? Zatím jí občas k obědu se zeleninou rýži. Děkuji

Odpověď: Dobrý den Gabko, určitě více poradí ostatní maminky, jak z konkrétních surovin připravují kaše, ale obecně lze opravdu použít leccos, co třeba koupíte ve zdravé výživě, uvaříte do měkka, případně rozmixujete či rozmačkáte, přídáte ovoce a třeba kousek másla. Zkoušejte, testujte, já také budu zkoušet. Konkrétní radu, jak co vařit nemám. Ovesné vločky, pokud nebudou vyloženě rozvařené, tak zatím raději ne, to spíše až později, až bude prcek bezpečně zvládat kousky. Mini krupky, do měkka uvařené by snad neměly být problémem - to opravdu záleží na tom, jak to prcek bude zvládat baštit - nyní mám na mysli konzistenci.
Klidně můžete dávat k večeři jogurty, přesnidávky, ale také polívečku či zeleninu. Z obilovin už klidně těstovinky, třeba kuskus má velmi dobrou konzistenci i již pro tento věk. Rovněž můžete se zeleninou smíchat pohanku, jáhly, experimentujte, nebojte se toho, prcek sám naznačí, co ano a co tedy určitě jíst nebude. :-) A za pár týdnů už pomalu třeba kukuřičné křupky, pečivo na žužlání.

Autor
-
Příprava pokrmů
30. 01. 2008 17:19:16
ID otázky: 31333

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit