on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Kojení po odbourání kloboučku - dítě pije krátce, odtrhává se

Dotaz: Jiřinko,napřed se musím pochlubit.Již dříve jste mi radila,co s kloboučkem.Šla jsem si koupit nový pár na stříhání a najednou se ten den malá přisála!!!!
Od té doby jsou mení problémy-nedaří se mi vyléčit jakási vyrážka na prsou.Napřed tam byly malinké puchýřky,loupala se mi kůže,teď tam mám zarudlá místa.Je možné,že kvůli tomu se malá nechce déle přisát?To je totiž problém-kojím ji 2 minuty a pak se odtrhává,žmoulá pouze bradavku,někdy se po boji přisaje znovu.Pak ji kojím tak 7 minut celkem.Bojím se,aby přibírala,protože někdy ji nenechám "si hrát",oddělám ji,ona krátce brečí a pak přestane a dívá se kolem sebe.Za hodinu chce většinou zase.
A někdy se stává,že jakoby přestává dýchat u kojení,kdysi se dokonce z toho zalkla...Nevím,co dělám špatně.Poradíte?předem děkuji a přeji krásný den!!!!

Odpověď: Dobrý den Jitko, nyní si nevzpomínám, jak je dcerka stará a jak prospívala. Ale když se odbourají kloboučky, tak je opravdu nutné se důkladně soustředit na bezvadnou techniku kojení, stále ji upravovat a kontrolovat, zda dítě pije efektivně. Pokud se to nedaří optimálně, tak je lépe kojit s kloboučky a odbourávat je postupně, třeba zkoušet ke konci kojení, jen na některá kojení atd. Po odbourání kloboučků je lépe nechat si zkontrolovat techniku kojení poradkyní, je to opravdu takový citlivý okamžik.
Také kojení co hodinku není v pořádku, to je potom spíše pocucávání předního mléka, což vede jednak k větším bolestem bříška, ale také k horšímu prospívání dítěte. Prostě když odbouráte kloboučky, tak je to stejné, jako když si přinesete novorozeně z porodnice - vlastně se znovu učí celou techniku kojení, správně sát, koordinovat dýchání, polykání a sání, což je patrně i příčinou toho, že se nyní někdy zalyká. Až se to dobře naučí, tak těchto situací bude ubývat. Zatím se snažte kojit ve zvýšené poloze, aby byla hlavička výše než nožky.
A k té vyrážce na prsou - lépe toto konzultovat s kožním lékařem, opravdu může jít o ekzém, který bude potřeba přeléčit. Jako první pomoc můžete vyzkoušet genciánovou violeť, tím se nedá zkazit nic, je to vlastně i dezinfekční prostředek a pokud se jedná o kvasinkovou infekci (což při používání kloboučků se mohla rozvinout), tak by to mohlo pomoci.

Odpověď: ahoj,
tak mám pocit, jako kdybych to psala já (až na tu vyrážku) ze dne na den jsme se zbavily s dcerou - 1měsíc - klouboučku a náhle začala být neklidná, brečí, buší do mě, vrtí se, pouští a rychle chce znova. po dvou dnech jsem vyzkoušela kloubouček znova a je to lepší, což mě těší, ale ten klobouček štve. tak nevím, jestli to zabralo nebo co. zkusila jsem další radu odtud - teď ráno jsme kojily krásně klidně - malá jen v plence já nahoře nahá zabalené v dece. tak nevím uvidíme, těším se i na odpověď jako kdyby byla pro mne :-) hodně štěstí!

Autor
-
ID otázky: 31329

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit