on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Příkrmy - mému dítěti chutnají až moc, po pár dnech jsme na plné dávce

Dotaz: Dobrý den paní Jiřinko,
před týdnem jsme začali s příkrmy. Mám opačný problém než jiné maminky. Matějovi strašně chutná. Začala jsem brambůrkem, pak mrkev, ale tu jsem raději dávala také s bramborem, protože se mi zdá, že staví a tento týden jsme začali brokolicí. Začala jsem pomalinku tak 3-4 lžičky, jenže, když jsem ho přestala krmit, tak začal plakat a vyžadoval ještě, takto to bylo pokaždé.V pondělí spapal 200g a pak to zapil čajem což je po týdnu asi hodně že?. Ale on mlíčko po příkrmu moc nechce a když mu nedám dost zeleniny, tak pláče hlady.
Může se něco stát s jeho zažíváním, když se najede takto rychle?
Stoličku má každý den a je tuhá :o))).
Moc děkuji za odpověď.


Odpověď: Dobrý den!
I já bych vás chtěla povrzbudit s tím baštěním, měla jsem to stejné. Moje dnes už 17m. dcerka mi hned napoprvé snědla asi 5 lžiček kupovaného mrkvového příkrmu a pak brečela když jsem jí nechtěla dát víc. Tak druhý den dostala asi 8 a třetí mi snědla celou skleničku :-) Maminky kamarádky mi to taky záviděly :-) A nyní dcerka už asi 2 měsíce občas baštit nechce, už je i mlsná a když řekne ne tak prostě ne, protože se začne vztekat a čertit a je po jídle. Ale naštěstí to je tak 3x v týdnu o oběda, jinak jsem s ní moc a moc spokojená :-) - s jídlem.
Takže přeji, aby se vám i nadále dařilo a to super baštění co nejdéle vydrželo!!!

Odpověď: Dito, dobrý den, pokud se dosud s jeho zažíváním nic nestalo, tak už se nestane. To pomalé zavádění je hlavně z důvodů pomalého snížení laktace - jako prevence zánětu. Pokud ale nemáte s prsy problém, žádné zatvrdliny, nadměrné nalévání, tak to neřešte a prckovi příkrm v plné dávce dopřejte, když mu tak chutná. Jen s dalším příkrmem zase pár týdnů počkejte, to by byl pro prsa opravdu šok, kdyby najednou zmizly 2-3 kojení.

Odpověď: Ještě jsem zapoměla napsat, že nám je 6M a vážíme kolem cca 8kg nevím přesně naposledy jsme vážili před měsícem.
Dita

Autor
-
ID otázky: 31327

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit