on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Vhodnost jahodové/malinové/broskvové mléčné kaše

Dotaz: Dobré ráno Jiřinko,
chtěla bych se zeptat, jaký máte názor či zkušenosti s různými příchutěmi mléčných kaší. Můj 7 měsíční syn má zatím jen rýžové bezlepkové - příchutě banán a meruňka od Hami či Sunarky. Chtěli bychom vyzkoušet i jiné, ale např. jahoda, malina či broskev jsou doporučovány až od 1 roku věku dítěte. Myslíte že je třeba to dodržet i v těch kaších, popř. i přesnídávkách (broskvové a jahodové mají běžně označení 6+)?
Děkujeme za odpověď :-)

Odpověď: Kačko, já jsem mezi kašičkama taky trošku plavala, ale spíš než doporučením věku se řídím složením. Občas se mi třeba stalo, že zrovna myslím Sunarka pro 4měs. obsahovala pomeranč nebo skořici, což bych si asi ještě v 7. měs. nelajzla, takže jsem si nechala donést v lékárně všechny a prostudovala složení a to kde bylo nejmíň složek jsem si vzala. Uvidíme, co na to Jiřinka. Jinak si myslím, že děti ještě nepotřebují až tak pestré příchutě. My jsme dost dlouho jedli jenom rýžovou a chutnala v poho. Pak jsem obměňovala rýžovou s banánem a rýžovou s jablky. Občas i teď zařadím čistou rýžovou a Eva sní v pohodě i tu.

Odpověď: Kačko, dobrý den, Lucka má pravdu, děti opravdu nepotřebují zase tak velkou pestrost chutí, ony se spokojí i obyčejnými kašičkami. Já sama nejsem moc nadšená tím, co mnohdy uvádějí výrobci jako vhodné od nějakého věku. Nejvíce mne dostává do kolen Hipp, to skutečně. :-(
Takže rozhodnutí je hlavně na Vás. Máte informace ode mne, informace na krabičce a vlastní mateřský cit. Když nějakou kaši vyzkoušíte a dítě ji snese dobře, tak se nic neděje a můžete ji dávat. Ale sama jsem raději opatrnější, no. Jakou míru opatrnosti chcete aplikovat u svého dítěte se musíte rozhodnout již sama.

Odpověď: Kacko,
taky se pridam se svym nazorem. Mala je kojena a ja jsem do 8 mesice davala jen ryzovou nemlecnou od Nestle, jakoukoli jinou plivala. pak jsem zacala davat mlecne kase. nejdriv bananovou a pak i s malinou. treba s medem nedavam ani ted a to uz ji je 17mesicu. ridim se doporucenimi treba prave od Jirinky a ne co uvadi vyrobce.

Autor
-
Podávání kaší
14. 01. 2008 16:59:52
ID otázky: 31300

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit