on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Jak znovu plně kojit? Po pobytu v nemocnici jsem musela začít s UM, mléka mi ubylo

dotaz: obracím se na Vás s prosbou o radu ohledně krmení mého syna Vojtěcha. Vojtíškovi jsou 3,5 měsíce a váží 11kg (měří 76cm). Doposud jsem ho normálně kojila, ale 19.12 mě odvezli do nemocnice s podezřením na zánět slepého střeva – 4 dny jsem nedostala nic než 2kapačky s trochou glukózy a vody. Vojta byl v nemocnici se mnou. Kojila jsem co to šlo, ale mléka přirozeně ubývalo. Od 23.12 jsem ho na radu p.primáře začala dokrmovat flaškou (konkr.Hami 1). Vzhledem k tomu, že je poměrně velký z normálního kojení – mám strach co z něj udělá umělé mléko. Hami 1 mu dávkuji dle věku a ne dle váhy tj.5odměrek na 150ml. Počet flašek za den se různí, ale jsou to zhruba 3 denně. Dnes jsem např. dokrmovala pouze dvěmi flaškami a to ráno a večer – jinak jsem kojila.

Radila jsem se sice se svou dětskou lékařkou, ale po pravdě jsem se nic nedozvěděla ( kromě toho, že má p. doktorka obavy ).Neexistují nějaké cviky, které bychom mohli s Vojtíškem cvičit už teď ? Je možné, že se ještě plně rozkojím, tak jako na začátku (hodně piju, jím a přikládám ho k prsu i před tím, než mu dám falšku) ? Nemám mu dát méně odměrek mléka do těch 150ml ? Nebudou lepší zeleninové příkrmy od 4.měsíce věku kombinované s kojením, než Hami ? Mám mu je sama vyrábět, nebo jsou lepší ty kupované ? Prosím pomozte.

rada: Dobrý večer, já nevidím žádný důvod pro dokrm UM. Vaše dítě prospívá více než skvěle (mám-li se přiznat, tak jsem tak velké dítě ve 3,5 měsících ještě neviděla, to je téměř neskutečné - mohu se zeptat na porodní délku a váhu? Ale i kdyby dítě mělo 5 kg a 55 cm, tak ten přírůstek je neskutečný) a i když jste v těžké situaci, tak pro dokrm není žádný důvod. Chlapeček je natolik silný a dobře zásobený z dřívějšího kojení, že mu rozhodně neuškodí, když trošku zabojuje a pomůže Vám se rozkojit. Sama jsem si prošla stejnou situací, ale v době, kdy měl syn 3 týdny a nebylo kojení ještě ustálené. O mléko jsem přišla zcela, dítě jsem s sebou nemohla mít a přesto se podařilo plně rozkojit. Vy máte kojení již hodně rozběhlé, máte silné, skvěle prospívající dítě, takže bude stačit, když budete mít dítě u prsu každé dvě hodiny, vždy dáte obě prsa, třeba i 4x po sobě a pokud se podaří, tak po kojení ještě zkusit odstříkávat. Nezapomeňte pít dostatek tekutin 2-3 litry denně (stačí i obyčejná voda). Lahvičku bych vůbec nedávala, zkuste zabojovat a nevidím důvod, aby jste se zase nerozkojili. Podáváním dokrmu UM se laktace nadále zcela zbytečně snižuje a navíc hrozí u takto starého dítěte odstav. Zkuste si pročíst můj kojící příběh - http://www.kojeni.net/muj_pribeh.php , třeba Vám dodá nějakou sílu a chuť do boje. Z vlastní zkušenosti vím, že tento boj vyhrát lze a přeji Vám, aby jste ho vyhráli! Je škoda, že místo podpory se Vám v nemocnici dostalo rady, aby jste dítěti dala dokrm...Ozvěte se, jak se daří a jinak bychom se domluvili na nějakém dalším postupu, lépe začít případně s příkrmy, je zcela zbytečné takto velké dítě cpát UM - i kdyby prcek něco málo při Vašem boji o rozkojení zhubl, tak se nic nestane. Hlavu vzhůru a věřte si - máte proč!

info od maminy: moc děkuji, že jste odpověděla tak rychle. Dala jsem na Vás a od včera je bez flašky.Zatím si neztěžuje, takže jste měla asi pravdu.Myslela jsem,že když se mi tak zmenšila prsa, že mám méně mléka, ale asi to není pravda, viďte? Jinak Vojta byl při narození celkem průměrně velké i těžké miminko - 4,25kg a 55cm.Rodila jsem nejprve 16hodin normálně a pak jsem se přestala otvírat. Takže Vojta je rozený císařským řezem.Byl strašně šikovný.Když mi ho přinesli(mimochodem až druhý den !),tak sál jak blázen ! Ostatní na JIPu jen chovali a já měla úplné cucfleky.Kojila jsem hned 3den po porodu a z porodnice nás pustili celkem za 4 a půl dne.

Autor
-
Jak zrušit dokrm UM
04. 01. 2008 15:21:49
ID otázky: 31277

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit