on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Ublinkávání u 9 měsíčního dítěte se po zavedení příkrmů ještě zhoršilo

Dotaz: Dobrý den Jiřinko, už jste nám 2x pomohla s kojením (ztráta mléka při menstruacích) a moc Vám za to děkuji. Martínkovi bude 9M a je stále kojený (PV 3,24, 50cm, 8M 8,30, 74cm) Od narození máme problém s ublinkáváním, ale při dodržování antirefl.opatření (zvýšená poloha v postýlce, kojení ve svislé poloze) jsme to trošku zmírnili. Dr.mi říkala, že s příkrmama to bude lepší, ale naopak se to zhoršilo. Malý jí velice dobře, ale jakmile mu dám pití nebo kojení, tak téměř celou hodinku neustále ublinkává-asi tím, že je neustále na bříšku nebo na čtyřech. Momentálně kojíme min.4x za den a vypije tak 50-100ml čaje. K obědu má okolo 150g příkrmu, k svačinám přesnídávky,ovoce,piškoty,jogurt a večer kašičku. V noci a dopoledne je to v pohodě, ale odpoledne to začne a ublinkáváme i po kašičce. Nevím jestli má dost tekutin a jestli mu to nemůže nějak ublížit.Dr.mi sice zase uklidnila, že to zmizí po 1.roce, ale to podle mě spíš zmizí díky tomu, že bude chodit a nebude tolik na bříšku. Omlouvám se za dlouhý dotaz a ještě jednou děkuji.

Odpověď: Dobrý den, Vaše lékařka má pravdu, do roka většina těch refluxů vymizí a skutečně má na tom velký podíl i to, že se dítě více vertikalizuje a tím tlačí méně na bříško. Takže už to prostě musíte vydržet. Chlapeček Vám prospívá dobře a to je nejdůležitější. Můžete zkusit udělat tu kašičku hustější. Tekutin už bych pomalu přidala více, nyní by jste měli být už alespoň na 200 ml za den a okolo roku by to ten litr (včetně mléka) měl být.
Jinak taky mám doma strašného blijavce, takže mám ze zavedení příkrmů (po Novém roce) obavy, myslím, že budeme blinkat barevně, ale asi to také neustane. :-)

Autor
-
ID otázky: 31250

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit