on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Jak odhadnout množství příkrmů?

Dotaz: Dobrý den Jiřinko
Můj dotaz se netýká kojení,ale množství příkrmu.Jak tady čtu tak maminky píšou, že jejich dětátko snědlo 150g příkrmu,ale nejde mi to do hlavy.To mám každou zeleninu zvážit?než jí začnu dávat.Nevím kolik váží 2 mrkve a jeden brambor.U kupovaných to je jasné,ale co doma uvař¨ím tak musím vážit?Asi si budete myslet,že jsem střelená,ale dlouho už mi to vrtá hlavou.A ještě jeden dotaz.Musí se dávat čaj když se dávají příkrmy a kojí se plně?Krásný den Petra

Odpověď: Dobrý den, nejste sama, komu to vrtalo hlavou.Já jsem to vyřešila asi takhle:vařím doma zeleninku, polívky, takže si navařím tak na 3 dny dopředu.Dávám to do skleniček od Jihočeského jogurtu nebo od přesnídávky.Ta od jogurtu má přesně 200 g, ta přesnídávková větší 190 g.Takže, když to zbaští všechno, tak vím, že snědl více než 200 g, protože si je plním vrchem...Takhle jsem to vyřešila já.pěkný den Pavča.

Odpověď: Dobrý den Petro, přesně jak píše maminka níže. :-))) Prostě to vyzkoušet dát do nějaké skleničky, poté vyklopit do mističky a už budete mít brzy odhad, zda to je zhruba 100 nebo 200 g. :-) Rozhodně to nemusíte odvažovat. :-)
Pokud dítě dobře prospívá, tak není nutné přidávat tekutiny až do 9. měsíce.

Autor
-
Příprava pokrmů
21. 11. 2007 16:54:30
ID otázky: 31227

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit