on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Zničené bradavky, únik MM

Dotaz: Dobrý den p. Jiřinko.
Opět se na Vás obracím s prosbou o radu. Již jednou jsem Vám psala o svých problémech s kojením u prvního dítěte a přejití na UM.
Nyní mám druhé dítě, je mu teprve týden a opakuje se to samé. Mám prostředek bradavek jakoby sedřené a na pravém bych řekla, že to i trochu mokvá. Určitě je to způsobeno špatnou technikou kojení, ale jak jsem předpokládala, v porodnici mi říkali to samé, co jsem si vyčetla zde na stránkách. Střídání prsou i poloch při kojení. Bohužel praktická pomoc se nekonala a když, tak mi silně stiskli prso ve dvorci a snažili se to malému strčit do pusinky. Takže jsme to v porodnici plácali jak se dalo. Mám citlivější a plošší bradavky, které mě při mrazu trochu štípou. V těhotenství jsem používala formovače. Také jsem zkoušela kojit pomocí kloboučků, ale zdá se mi, že malý ten klobouček jen žužlá, nesaje a nepolyká. To samé dělá i normálně a také bych řekla, že málo otevírá pusinku. Odsávám mu tedy MM a dokrmuji stříkačkou. Chtěla bych se Vás tedy zeptat, jak zabránit samovolnému úniku MM z prsou (snažím se je větrat, ale po chvilce mi z nich vytéká MM a nemohla bych nic udělat, abych nezakapala celý byt), používám i sběrače, ale s nimi se pomalu také nemohu hýbat. Také bych se chtěla zeptat, jak dítě přinutit otevírat pusinku, zkoušela jsem kroužení kolem pusinky, ale vždy nasaje jen bradavku a také, je možné aby si zkazil techniku sání, když jsem mu párkrát podala dudlík, aby nežmoulal prsa. Také jsem kontaktovala laktační poradkyni, ale dovolala jsem se na novorozenecké v nemocnici, takže jsem si vlastně moc nepomohla, opět mi řekli to samé, co vím teoreticky. Předem Vám za odpovědˇ moc děkuji a přeji hezký den. Veronika :O)

Odpověď: Dobrý den, no to je práce, to je práce. :(((
CO bych Vám poradila. Na únik mléka se nedá radit nic, protože je to holt přirozené a žádné špunty neexistují. :-))) Spíše než sběrače mléka bych ve VAšem případě doporučila chrániče bradavek, vypadají podobně jako sběrače, ale jsou v nich dírky, takže to lépe větrá. Jinak budete muset holt vylévat (tedy spíše to mlíčko sbírat do nádoby, ne vylévat do dřezu). Já vím, je to nepříjemné, já kojím 4,5 měsíce a musím také nosit stále vložky a sběrače, nedá se nic dělat.
Co se týče té techniky, tak jistě jste si prošla důkladně ty informace, které jsou o Technice kojení vlevo na stránce. Chce to skutečně svatou trpělivost s dítětem a někdy ani to nestačí. Můj druhý synek má malinkou pusinku a nikdy se ji nenaučil více otevírat. Takže prostě jsem měla 2 měsíce rozžužlané bradavky a pak si na to nějak samy zvykly. Hmm, snad také tak nedopadnete. Vám se narodil pořádný chlapák, takže pusinku má jistě větší. Při přisávání mu můžete palcem tlačit na spodní čelist, aby ji otevřel více dokořán, je také možné to trénovat přes den tak, že mu budete vkládat do pusinky Váš čistý prst (ne malíček, ne palec), bříškem nahoru a jak si ho bude dudlat, tak mu budete kloubem prstu tlačit do jazyka a spodní čelisti, aby si zvykl mít je více rozevřené. Také trénujte tak, že budete přímo ukazováčkem tisknout na různá místa na jazyku, od špičky směrem ke kořeni a zpátky (ale pozor, ne moc dozadu, aby se prcek nezačal dávit). Když tohle budete trénovat několikrát za den, třeba týden, tak by se měl výsledek dostavit, dítě by se mělo více uvolnit, nemělo by Vás tak tisknout a mělo by více otevírat pusinku. Dudlíček určitě nyní nedávejte, ten až skutečně bude technika kojení velmi dobrá, dudlík děti dudlají přesně tak, jak nyní nepotřebujeme, aby se to učil. :-) Tak se držte, přeji pevné nervy, hodně trpělivosti a to by bylo, aby se výsledek nedostavil!

Odpověď: Ještě k mému dotazu. Malý se narodil s por.váhou 4050 g, vypije tak 90 ml a řekla bych, že kdybych dala více, tak se nebrání. A při kojení mi vždy vytáhl bradavku do špičky směrem nahohu a spodní strana byla plochá. Děkuji

Autor
-
ID otázky: 31210

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit