on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Kosmetické přípravky a kojení

Dotaz: Dobrý den paní Jiřinko, hodně dám na Vaše rady. Chtěla bych se Vás zeptat, jaký je Váš názor na používání kosmetických přípravků (např. zpevňující krémy na prsa nebo proti celulitidě). Mohou být pro dítě nebezpečné? A co Canesten krém? V letáku je uvedeno, že se nesmí použít na bradavky. Nedávno jsem si také přečetla názor primářky Paulové z novorozeneckého odd. nemocnice v Krči, že se nemají běžně používat čisticí ubrousky na zadeček. Prý je kůže kojence tak tenká, že se přes ni všechny chemikálie dostanou do těla. Všimla jsem si, že většina brousků obsahuje nebezpečné konzervanty parabeny. Ty jsou ostatně i v Rybilce, což jsem nedávno s hrůzou zjistila. Co si o tom myslíte? Jakou kosmetiku používáte? Děkuji za Váš názor.

Odpověď: Dobrý den, pro své děťátko používám kosmetiku Bubchen. Používala jsem ji už u prvního dítěte a maximálně jsem s ní spokojená. Čistící ubrousky používám jen na cestách, jinak doma používám čistící pleťové tampóny namočené do vody. Také si myslím, že ty ubrousky by se trvale používat neměly, čistá vodička je přeci jen lepší. Když je velká nálož v plíně, tak jdu dítě umýt přímo k umyvadlu.
Na prsa osobně nepoužívám nic, ale nějak zvlášť bych se toho nebála, jen bych samozřejmě vše před kojením setřela z míst, kterých se dítě dotýká obličejem či ručkama. Canesten je také potřeba z bradavek před kojením setřít.

Autor
-
Péče o prsa
10. 11. 2007 15:08:51
ID otázky: 31203

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit