on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Podprsenku i na noc?

Dotaz: Dobrý den Jiřinko,
nejprve bych chtěla poděkovat za vaše skvělé stránky...spoustu rad se zatím marně snažím u našeho čtyřměsíčního Toníčka uvést do praxe :-)))
Ale teď k mému dotazu, v dotazech v sekci péče o prsa jsem jej nenašla - chtěla jsem se zeptat, zda je nutné nosit podprsenku i na noc - mám celkem objemná prsa a děsím se toho, že až přestanu kojit
(zatím stále plně kojím), tak se mi nevrátí zpátky moje velikost. Ale musím přiznat, že je to dost nepohodlné a navíc trpím neustále se vracejícími kvasinkami ... ách jo!
Tak co myslíte - má to nějaký vliv?

Odpověď: Dobrý den,
souhlasím s maminkou níže, i já přestala podprsenku na noc nosit ve chvíli, kdy mi mlíčko přestalo samovolně téct...

Odpověď: Dobrý den, jejda, jak já se těším, až v noci odložím podprsenku. :-)) Taky to nemám ráda, je mi to nepohodlné.
Zde není nějaká zásada, ale u objemnějších prsou by asi byla ta podprsenka i na noc vhodnější. Nicméně, pokud Vám prsa netečou a opravdu je Vám to hodně nepohodlné, tak bych VAše pohodlí a klidný spánek pokládala za primární záležitost a podprsenku na noc nenosila. :-) Jinak na laktaci to jistě vliv nemá žádný, možná jen se trošku může ta kůže vytahat váhou poprsí...to již musíte zvážit sama.

Odpověď: Kačko, velikost se vám určitě vrátí zpět, možná se vám prsa i zmenší po ukončení kojení. Já měla před otěhotněním velikost 75 G, o těhotenství ani nemluvím - plně vás chápu to nepohodlí a váhu :) - dneska, kdy syn má 13 měsíců, kojím ráno, večer a někdy před poledním spinkáním, cítím na předtěhotenských podprsenkách, že jsou velké, ale novou si chci koupit až po úplném skončení kojení. Co kdyby náhodou se ještě zmenšily, že :) ? Jinak podprsenku jsem na noc přestala nosit v době, kdy přestaly samovolně téct. Vydržte :))

Autor
-
Péče o prsa
17. 10. 2007 23:25:07
ID otázky: 31150

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit