on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Jak vyvařovat?

Dotaz: Dobrý de, Jiřinko. Mám dotaz, vím, že to zní asi divně, ale jak vyvařovat lahvičky, v čem, jak dlouho, ve vroucí vodě? Mám 4měsíčního chlapečka, který začal odmítat prso, takže si mléko odstříkávám a pak mu ho dávám. Mám el. odsávačku, ale netuším, jak se zbavit nánosu zbytků mléka usazeného v místech, které se nedají rozdělat :(, mám obavu, aby z toho malý neměl nějaké zažívací problémy. Poslední noći špatně spí, budí se s křikem, nemůže si ulevit (přitom dřív mu to šlo v pohodě), tak si myslím, jestli to nemá z toho?
Uvítám i radu čtenářek.

Odpověď: Dobrý den!
I já bych se chtěla připojit s tím, že se mi velice osvědčil sterilizátor do mikrovlnky a jsem s ním nad míru spokojená. Sice lahvičky jsme nesterilizovali, protože jsem skoro do 7m. plně kojila, ale pak hrnečky, lžičky, mističky, dudlíky, některé hračky... to všechno jsem tam strkala a občas ještě také strčím, i když už je dcerce 14m. Té tisícikorunové investice vůbec nelituji!

Odpověď: mně se moc osvědčil sterilizátor do mikrovlnky. Malá má 9 měsíců a já ho používám doteď na plastové lžičky a mističky a lahve a dudlíky(nemáme myčku a při norm. mytí mám z těch plastových lžiček pocit, že nejsou dost čisté :-) ). Máme dost tvrdou vodu a při normálním vyvařování v hrnci se na savičkách a dudlících usazoval vodní kámen. Navíc je to rychlejší a šikovnější. S tou odsávačkou neporadím, měla jsem medeu dvoufázovou a ta šla rozmontovat a vysterilizovat celá.

Odpověď: Dobrý večer, z Vašeho dotazu jsem pochopila, že se dá sterilizovat použiváním myčky?? Mam dojem, že jsem to i někde četla, ale nejsem si jistá. Mám myčku, ale i po umytí v myčce dávám kojen. potřeby vyvařovat...Opravdu myčka může bezpečně "zabít" všechny nežádoucí bakterie?? A při jaké teplotě a programu, je to jedno?
Moc děkuji za každou odpověď.

Odpověď: Dobrý den, měli jsme stejný problém, malý začal bojkotovat prso a tak jsem odstříkávala, lahvičky jsem vyvařovala jednou za den večer v hrnci, normálně jsem to uvedla do bodu varu a nechala jsem to asi 5 minut projít varem, nebo i míň.jinak přes den stačí opláchnout horkou vodou třeba z varné konvice.Že malý v noci špatně spí mohou být klidně i prdíky, my jsme na ně trpěli až skoro do 5.měsíce.Pavla

Odpověď: Dobrý den, já vyvařuji stejně jako tady Pavla, jen ta doba je 15 minut. Jak umýt ty neumyvatelné části nevím. :-) Kdyby dítě mělo nějaké potíže ze špatně umytého "nářadí", tak by se to projevilo průjmem, který je průvodním příznakem většiny zlobivých bakterií. Takže si nemyslím, že to, že prcek má horší noci je způsobeno tímto.

Autor
-
Příprava pokrmů
16. 10. 2007 02:10:58
ID otázky: 31145

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit