on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Bolavé bradavky - již měsíc jsou rozpraskané a mastičky a koupele od lékaře nepomáhají

Dotaz: Hezký den-spíš noc.Potřebovala bych poradit. Mám 2měs.syna a plno mléka. Bohužel rozpraskané bradavky.Zkoušela jsem na doporučení lékaře mastičky a koupele ale vše marné. Prsa bolí čím dál víc a ještě se k tomu přidalo podebírání bradavky s malou dávkou hnisu. Bolí to jako čert. Zkouším odsát a pak kojit, ale moc to nepomáhá.Tyhle problémy mám už cca 1 měsíc a přestávám to zvládat.Už mám strach z kojení a přitom chci dát malému jen to nej.Nevím už kterou cestou se vydat. Jestli přestat kojit na období než se mi to zahojí, anebo něco jiného. Moc prosím o radu co dál. Díky Vlasta

Odpověď: Dobrý den, zkuste ty bradavky zaléčit na kvasinkovou infekci. Můžete začít genciánovou violetí, namazat 3x denně, před kojením neumývat. Pokud to do 3-4 dnů nebude lepší, tak můžete zkusit mast Pevaryl - je ovšem na lékařský předpis. Pokud jste neměla problémy s rozpraskanými bradavkami hned od porodnice, ale vyvinuly se později, tak je pravděpodobné, že jde o kvasinku, ta způsobuje neléčící se praskliny.
Jinak doporučuji i hydrogelové polštářky od Chicca, zrovna je zde v inzerci kojících potřeb maminka nabízela za velmi dobrou cenu. Pomáhají k rychlému zhojení bradavek. 1 polštářek se používá 24 h, kdy se z prsa sundává jen na kojení. Ve Vašem případě bych to tipovala tak na 3 polštářky na každé prso.
Byla by opravdu škoda přestat kojit, chce to pěkně ty bradavky vyléčit...zkuste si ještě na těchto stránkách prostudovat techniku kojení,zda přeci jen neděláte nějakou drobnou chybku, která situaci zhoršuje.

Autor
-
ID otázky: 31105

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit