on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Špatné přisátí u jednoho prsu

Dotaz: Dobrý den, už jednou jsem využila vašich rad a úspěšně. Zbavili jsme se kloboučků!Díky vám za to.Ale teď máme jiný problém.Ondrovi je šest a půl týdne, ve čtvrtek měřil 59cm a vážil 4,15. Porodní hmotnost byla 3,45,při propuštění 3,35. Nevím, jestli mi Ondra nezačíná odmítat levé prso. Přiložím ho k němu, přicucne se, pije, ale po minutce, dvou, třech, jak kdy pustí, zkouší znovu chytnout, ale s pláčem pustí a kroutí se, zkoušíme to znovu a znovu, ale při každém pokusu o přiložení se vzteká. Dám mu dudlík, on se uklidní, dudlá, zkusím to znovu a zas, ani si necucne. Dám ho k pravému, tam se přisaje a jede.Ale zas po těch třech minutkách začne pouštět, ale u toho pravého se dá udolat a přisaje se po chvilce zas. V levém mlíko snad je, když ho zmáčknu, stříkne. Zkoušela jsem stříknout malému do pusinky, abych ho nalákala, ale to ho rozzuřilo. A můžu před kojením nahřívat, vypít hrnek teplé melty, ale je to pořád stejné. Ale když jsem zkoušela po kojení odstříkat, šlo to špatně. Dvakrát,třikrát pramínek, pak jen kapky. Pustila jsem to,a znovu,slabý pramínek na dvě stisknutí a zas jen ronění.Ale když srovnám levé a pravé, při stisku mám pravé jakoby pevné,ale levé se mi prokluzuje, jakoby tam ta tkáň uvnitř trochu chyběla nebo co. Je možné, že se mu proto špatně přisává a tak vypije jen co mu samovolně teče a pak už nechce?Na to levé se správně přisaje málokdy, ale nebolí to, jen necítím mravenčení.El.odsávačkou jsem taky nic neodstříkala.Zkoušela jsem to jeden den, po každém kojo 10minut, i když třeba s půlhodinovým odstupem, malej občas nechce hned do postýlky,chce chovat.Takže když jsem sama doma, nemůžu jít hned odstříkávat.Kojím co tři hodiny, v noci si dá jednu pětihodinovou přestávku.Tak nevím, omlouvám se za obří dopis, ale vážně už nevím co.Děkuji předem za odpověď.

Odpověď: Dobrý den, tak obří dopis si představuji jinak. Třeba tak, jak předevčírem psala jedna maminka. :-) Ale já jsem ráda za podrobnější popis, protože pak mám dost informací, abych mohla co nejlépe poradit. Takže se maminky rozhodně nestyďte a už vůbec neomlouvejte za to, že se rozepíšete. :-)
To přisávání chce spoustu trpělivosti a Vašeho klidu. Děláte to správně, pokračujte v tom. Pokud se prcek toho levého pustí a ne a ne se znovu chytit, tak mu dejte pravé a to levé mu ale znova nabídněte. Nejlépe v takové poloze, aby si změny ani nevšiml. Např. budete kojit z pravého v poloze vsedě, tak ho k levému přesunete do fotbalové boční pozice nebo vleže budete kojit z pravého a levé mu nabídnete to horní prso, jen se prostě trochu více nakloníte. Prostě aby ta manipulace s dítětem byla co nejmenší a ani si pořádně neuvědomil, že má druhé prso. :-) Děti jsou potvůrky a rády dávají některému prsu přednost, stačí třeba drobná anatomická zvláštnost či opravdu některé prso teče hůře a již je potíž. Dítěti je ale opravdu vhodné to neumožnit, jde to, chce to právě různé fígle. A dítě to pak většinou vzdá a pije z obou. Prostě ví, že se musí i makat. :-) Tak držím pěsti.

Autor
-
ID otázky: 31104

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit