on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Příprava UM - v čem vařit kojeneckou vodu?

Dotaz: Dobrý den, chci se zeptat v čem je vhodné převařovat kojeneckou vodu na UM, převařovala jsem jí v hrnci na to určeném, smaltovém,nyní jsem zjistila že smalt jakoby vevniř praskl a trošku jaoby špiní černě, mám starch, že se z toho něco škodlivého uvolnilo do té kojenecké vody, hrnec byl starý cca rok, nenapadlo mě, že se toto stane, má tedy koupit raděj nerezový nebo co radíte, vodu převařím a pak ohřívám v mikrovlnné troubě, může to tak být? Mimčo je dokrmováno Nutrilonem A.R, stolici mývalo tak jednou týdně a to hodně,ale normální a měkkou, tedˇ jí má tak 2 týdně a v sobotu se nám stalo, že se nemohlo vykakat, plakalo, tlačilo, použili jsme rektaární rourku, začátek byla velká tvrdá kulička a pro dítě to bylo dost bolestivé.Nemám mu dávat mít trošku čajík, že by ta stolice se trošku na ředila? nebo co radíte.jsou nám 4,5měsíce..Moc děkuji

Odpověď: Dobrý den, tu vodičku můžete převařit v jakémkoliv hrnci, to bych nějak dramaticky neřešila. V mikrovlnce můžete vodu ohřát klidně.
S tou stoličkou - tak po Nutrilonu AR musí být stolička tuhží, tento Nutrilon obsahuje složku, která mléko v bříšku zahušťuje a pak i stolička je hutnější. Prcek Vám blinká, že dáváte tento Nutrilon? Pokud nějak zvlášť neblinká, tak můžete dát normální Nutrilon či zkusit Nutrilon Comfort (který je určen na drobné trávící potíže). Jinak nějakou trošku čajíku je možné dát (ale zrovna heřmánek bych nedávala, je to dost silný alergen vhodný až po roce věku), ale pokud ještě kojíte, tak zkuste častěji kojit.

Odpověď: Mě dr. poradila dávat heřmánkový čaj na změkčení stolice.

Autor
-
Příprava pokrmů
25. 09. 2007 00:21:03
ID otázky: 31090

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit