on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Růstový spurt v 11 týdnech? Dítě částečně na UM stále pláče. Je sytivější UM nebo MM?

Dotaz: Dobrý den, vím, že je to spíš otázka na pediatra, ale co jsem zkoušela už i dřív jiné online poradny, tak jediná, co funguje, tak je ta vaše :)
Jde mi o to, kdy je třetí měsíc? Můj chlapeček má posledních pár dní hodně ubrečených, přitom předtím to bylo zlaté dítě, jestli plakal půl hodinky za celej den, tak je to moc. Teď brečí skoro pořád :( Je mu 11 týdnů. Je kojen+ dokrmován, jídla by měl mít dost, plenky přebaluji jakmile cítím, že jsou počůrané nebo pokakané, citově deprivován taky rozhodně není :) Tak si říkám, jestli to není ten růstový spurt?
A ještě jeden dotaz, jak je to s energetickou hodnotou mateřské mléko versus Nutrilon? Které jí má víc? Jde mi o to, že když dám malému stejné množství mléka jako Nutrilonu, tak je dřív hladový...(mléko si odstříkávám) Děkuji Romana

Odpověď: Dobrý den, no, ten spurtík bývá spíše až okolo 12.-14. týdne věku. To spíš bude nějaké bolení bříška nebo prdíčky? Možná se mu také vrací mlíčko do pusinky a zažívá tak nepříjemné pocity. Těžko říci - pokud dobře přibývá, tak hladový by být neměl, na spurtík je ještě trošičku brzy (máte úplně stejně staré dítě jako já. :-)).
A k druhému dotazu - UM je trošku sytivější než MM, zhruba v poměru 9:10. Tzn., že např. 90 ml UM = 100 ml MM. Je to ale orientační. :-) Je jasné, že přední mateřské mléko je rozhodnější o hodně méně sytivé než Nutrilon, který má zcela konstantní složení. Kdyby jste dítěti dávala zase třeba jen tučné, zadní mateřské mléko, nebylo by tam zamícháno i to přední, tak by ta sytící schopnost v porovnání s Nutrilonem mohla být stejná a možná i trošičku vyšší. :-) Ale to jsou vyloženě spekulativní teorie. :-)

Autor
-
ID otázky: 31047

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit