on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Silný spouštěcí reflex, špatná technika v polosedu

Dotaz: Ahoj Jiřinko,
předem musím poděkovat za poradnu.Dozvěděla jsem se mnoho užitečných informací.Mám již druhé dítě, syna Vojtěcha. První dceru jsem kojila do roka.Nyní je malému 5 týdnů a máme stále problémy por. v. 3640 a nyní 5t 4950. Nejprve když se mi nalily prsa tak mne celou "pokousal".To se zhojilo.
a)
Teď když již nejsou tak nateklé tak se zase objevil problém se silným spouštěcím reflexem. Snažím se kojit v polosedu, ale moc nám to nejde. Dost často mne bradavky bolí a ted se mi snad objevila i trhlinka.No zkrátka to kojení není žádná radost. Doufala jsem, že se to srovná, ale bude konec šestinedělí a zlepšení nepřichází.Snažíme se co to jde, ale tu techniku se nedaří zlepšit.Navíc se stejně malý někdy dáví a ublinkává.Co dělat, jak to zlepšit? Myslím, že poprosím o návštěvu některou laktační poradkyni, ale stejně budeme muset bojovat sami...
b)Odsávám ještě po každém kojení (zpočátku totiž bylo mléka spousta), když jsem přestala, zdálo se mi, že mléka příliš ubývá a tak odsávám dál.Mám stále pokračovat na udržení laktace? S dcerou jsem měla mléka spíš méně.
Moc děkuji předem za odpověď a zdravím.
Tereza


Odpověď: Dobrý den, začnu od konce - určitě neodsávejte, dítě přibývá skvěle, takže mléka máte dost, nebojte se. Nechte laktaci přizpůsobit dítěti a nijak do ni nezasahujte.
Potíže se silným spouštěcím reflexem znám velmi dobře, sama jimi dost trpím. Bohužel se nedá říci, kdy se to zlepší. I můj syn hodně ublinkává, dáví, zvrací, stále žmoulá mléko, trpí refluxem. Na ten silný spouštěcí reflex může být dobrá i poloha vleže na boku, tam se ten tok může trochu zmírnit. Můžete také vyzkoušet studené obklady a přiložení dlaní naplocho na prso - to tok mléka taky může zbrzdit.
S tou technikou opravdu doporučuji návštěvu poradce, ať Vám zkusí polohu upravit přímo na míru. Asi nebude optimální technika sání dítěte, když jsou bradavky bolavé. Ale z vlastní zkušenosti vím velmi dobře, že když to mléko začne stříkat a dítě se začne pouštět, tak Vy se určitě snažíte mu tak bradavku zase honem dát, aby to tak všude nestříkalo. Jojo, znám to dobře, je to obtížné. I můj syn nemá dobrou techniku, ví, že se nemusí moc namáhat a bradavky žužlá, pořádně pusinu neotevře. Bradavky si na to zvykly asi po 8 týdnech. Takže věřte, že to bude lepší, ale přesto je vhodné se poradit s poradcem, ať na Vás mrkne.
A s tou polohou - nebojte se experimentovat a hledat polohu, která bude vyhovovat Vám oběma. Nejvíce toho totiž vymyslíte Vy sama, tak se toho nebojte.

Autor
-
ID otázky: 31031

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit